| DianusIoana a întrebat:

La evaluarea nationala sau la bac daca ai facut contestatie si iti scade care e nota finala? cea care era intiala sau cea dupa contestatie?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dupa cotestatie. Nu stiu daca mai e valabila regula aia cu 5 sutimi diferenta sau se trece direct.

| anamariarot a răspuns (pentru Adry05):

Parcă de anul trecut s-a scos

| FruttiFresh300 a răspuns:

Cea de după contestație intotdeauna. Ăsta e riscul și făcând contestație, ți-l asumi sa ai o nota mai mica sau una mai mare.

| 10Tenten10 a răspuns:

Cea după contestație. Acum 2 ani era regulă că se schimbă doar dacă diferența între note, fie dacă îți scădea sau marea, era de 0, 50

| georgelgeorge a răspuns:

Dacă ai făcut contestaţie înseamnă că tu consideri că lucrarea ta nu a fost corect evaluată şi soliciţi o nouă evaluare de data aceasta corectă... Se consideră că a doua evaluare este mai corectă... Deci nota va fi cea dată de evaluarea de după contestaţie.