| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Stiti cum as putea sa restrictionez niste postari de pe facebook in care sunt tagata? Cineva m-a tagat recent in niste poze si nu vreau sa le vada anumite persoane din lista de prietei.Cum fac asta? multumesc.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Daca prietenul x il are pe prietenul pe care ti-a dat tie tagin acea poza, nu poti face nimic in a restrictiona setarile sa nu vada postarea respectiva. Si oricum, nu ai nici un drept sa schimbi nici o setare atata timp cat poza aceea apartine prietenului tau. Nu iti mai ramane decat sa-ti dai untag.

Bft!

| MissADEEL a răspuns:

Intri in activity log, cauti postarea si dai "hide from timeline". Asa, cel putin, nu iti mai apar pe profil. Poti ruga prietenul sa se duca la postare si sa schimbe confidentialitatea din "prietenii lui si prietenii tai" in "prietenii lui" si atat.