| anonim_4396 a întrebat:

Ce liceu,ce profil si ce facultate trebuie sa faci pentru a devenii procuror? Stiu ca liceul nu prea conteaza. Vreau insa un liceu care se bazeaza pe materiile din facultate( adica nu la liceu sa fie materiile:chimie,fizica, matematica si la facultate sa am nevoie de studii la romana sau engleza).

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Eu am in vedere aceeasi meserie, insa am facut mate-info. Totusi nu recomand, caci e un profil greu. In afara de filologie, ar mai fi stiintele sociale.

4 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Poti face un profil uman, filologie de preferat. Urmezi apoi facultatea de drept 4 ani, dupa care faci magistratura, 2 ani.

| CherNadya a răspuns (pentru LolaLollita):

Asa ma gandeam si eu...dar alt profil....Mai am alta otiune?

| LolaLollita a răspuns (pentru CherNadya):

Eu am in vedere aceeasi meserie, insa am facut mate-info. Totusi nu recomand, caci e un profil greu. In afara de filologie, ar mai fi stiintele sociale.

| feraryyy78 a răspuns:

Poti urma orice liceu, dar facultatea de drept iti trebuie cu orice pret.

| Roxyy16 a răspuns:

Stiinte sociale. Evident, depinde de oras. Eu sunt din Sibiu si exista acest profil la liceul meu. Este tot pe profil uman, de pe a11a nu mai faci bio, chimie si fizica ( mate doar 1 ora pe saptamana).