| anonim_4396 a întrebat:

La facultatea este posibil ca un asistent universitar extrem de destept sa isi cunoasca specialitatea mai bine ca profesorii universitari, de exemplu la matematica?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma faci extrem de curios, care e treaba cu tine si cu matematica asta? ai pus 1000 de intrebari despre cat de geniali poti fi elevii la matematica.

da asistentii universitari isi pot intrece profesorii la anumite materii. In general profesorii batrani sunt buni teoreticieni pe cand cei tineri pun mai usor lucrurile in practica

| neutrino a răspuns:

Teoretic da, practic nu. Aici nu discutam despre exceptii.