| denispop14 a întrebat:

La festivitatea de inceput de an (intru in a noua la liceu) nu pot sa merg in tricou, blugi si sneakersi? Mai merge cineva in camasa?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poți, dar preferabil ar fi să te îmbraci ușor elegant.

| sierra1 a răspuns:

"La festivitatea de inceput de an (intru in a noua la liceu) nu pot sa merg in tricou, blugi"

parcă vii de pe altă planetă. Normal că ținuta trebuie să fie frac și joben plus baston

| Anonima975 a răspuns (pentru sierra1):

Nu mai da răspunsuri la mișto doar pentru a lua puncte pe răspuns. Pe bune, ești penibila. Dacă ai avea ceva in cap ai da și răspunsuri care sa ajute oamenii, nu doar ca să ii enervezi. Nu vezi cu lumea nu te mai suporta?! EȘTI PENIBILA!

| sierra1 a răspuns (pentru Anonima975):

"Pe bune, ești penibila"

nu mai pune intrebări inutile/stupide

| Anonima975 a răspuns (pentru sierra1):

Pun ce intrebari vreau. Pentru asta e platforma! Daca nu îți convine, șterge-ti contul și nu mai răspunde la mișto oamenilor! Crede-mă, toți ne-am bucura sa părăsești site-ul!

| sierra1 a răspuns (pentru Anonima975):

" Anonima975 a răspuns :
- Pun ce intrebari vreau
- Nu mai da răspunsuri la mișto"

vaaai, dar asta suna a discriminare

| Anonima975 a răspuns (pentru sierra1):

Și asa oameni buni, arata un om plictisit și analitic! Mi-e mila, sincer!

| sierra1 a răspuns (pentru Anonima975):

"Mi-e mila, sincer!"

da, poți să-ți plângi de milă!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o festivitate, nu petrecere pe plajă. La costum.

| denispop14 explică (pentru sadrian46):

Din cate vad, sunteti om matur. Nu cred ca cineva mai merge ca pe vremea lui Ceausescu la costum cu joben si baston.

| sadrian46 a răspuns (pentru denispop14):

Vremea lui Ceaușescu dta o vezi peiorativ sub toate aspectele, ceea ce este o mare eroare, provocată de cei ce au vrut să diabolizeze acest regim, ca să justifice ceea ce au făcut la revoluție și după.
Eu spun așa, nu din cauză de Ceaușescu.
Prima zi de școală este o zi festivă. O zi festivă în care te întâlnești prima dată cu viitorii colegi, cu viitorii profesori, cu instituția școlii, pe care se presupune că o respecți, căci ea te va ajuta să devii om.
Această bucurie a unui nou început în viața ta. îl manifești prin atitudinea care o ai, care se manifestă prin ținuta vestimentară, care este preferabil să fie de sărbătoare, îngrijită, decentă, iar nu sandale și blugi. Asta este părerea mea, și cu și fără invocarea lui Ceaușescu și a regimului comunist.