| Crisstinayy12 a întrebat:

La liceu ai mult timp liber? Adica nu ai teme sau nu is obligatorii si ai timp liber mult?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de profesori, nu poți generaliza. normal că-s mulți profi care tr obligă să-ți faci tema prin faptul că-ți pot da o notă mică dacă nu o faci

| Violleta2022 a răspuns:

In liceu ai timp doar sambata si duminica, ca-s mai multe teme, mai multe de invatat si pregatit. Fiecare clasa vine cu greutatile ei.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de profil.

| Donsavas a răspuns:

Depinde de pretențiile școlii respective. Dacă este una de top, profesorii vor dori să mențină statutul școlii prin pregătirea și evaluarea suplimentară a elevilor, dându le teme, activități extrascolare sau participând la olimpiade cu aceștia.

| PainTech a răspuns:

"nu ai teme"
In general ai cateva. Macar la materiile importante sau la cele cu profi mai ursuzi. Ca la generala, nu e o diferenta enorma.

"nu is obligatorii".
Teoretic sunt obligatorii ( e liceu, nu facultate ). Practic nu fiecare profesor le verifica.

"ai timp liber mult"
Dupa cum am zis, depinde de scoala, profil, profesori, etc. Personal, mai mult de 2 ore am stat FOARTE rar la teme. Si asta daca erau teme lungi sau proiecte. Mai naspa daca inveti dupa amiaza.

| PainTech a răspuns:

Mai bine intrebi pe cineva care invata la liceul respectiv la profilul respectiv. E greu sa generalizam.

| ancaval a răspuns:

Ai timp liber, dar ai și teme și de învățat. Profită de anii ăștia. Când trebuie să mergi la muncă o fii nașpa și mai ales pe un salar din ăsta...

| Nume6 a răspuns:

Depinde de tine, daca nu vrei sa inveti si sa te tii de invatat, nu o sa ai nicio temă. Temele nu se mai dau așa multe si nu sunt obligatorii, lucrezi mai mult in clasa decat acasă. Profesorii va explica mai mult si va scoate la tablă, acasa o sa primesti putine teme mai ales la materiile de baza ale profilului ales.