| anonim_4396 a întrebat:

La liceu ce se face daca iei taxa de protectie/ceri mancarea altora? Patesti ceva? Ca la liceu e cam rusinos sa chemi parintii la scoala sau ceva de genu

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Denunță acele persoane, nu te lăsa intimidat. Acele persoane pot fi exmatriculate, dar pentru asta trebui să îi denunțe cineva.

| ibaal a răspuns:

Da,la liceu nu mai vii cu parintii,vii cu gasca si il bati pe ala de are tupeu sa ceara de se ***@ pe el.
Sau, daca nu are cu cine, se duce la politie!
Ca de-acum, smenarul care vrea taxa de protectie, poate fi tras la raspundere penallaughing

| Ivanov27 a răspuns:

E foarte grav daca un elev procedeaza astfel. la mine in liceu au fost exmatriculati si le-au facut dosare. Daca cineva nu poate evita astfel de situatii sau nu se poate apara singura, cel mai bine ar fi sa apelezi la cadrul didactit, directorul sau la omul care se ocupa de securitatea scolii.