| Pumba a întrebat:

La liceu in primul an sunt multe de carat in ghiozdan? Intrebarea mai exacta ar fi: imi trebuie un ghiozdan de ala mare cu vreo doua compartimente mari eventual si un compartiment mai mic sau merge si un rucsac mai mic? Sunt la liceu economic si nu prea imi place sa merg cu chestii de genu "n-ai cumva un pix?" sau "n-ai o foaie?". Adica imi place sa am la mine tot ce am nevoie. Si in medie cam cate carti/caiete sunt de carat? Dau fundita si vot!happyMultumeschappy

Răspuns Câştigător
| cooldreams a răspuns:

Pey... te inteleg si eu sunt a 9a si am aceasta dilema, in prima sap nu-ti trebuie nimic, decat poate o agenda sau un pix (depinde cu ce vrei sa scrii)desi sunt la liceu teoretic, nu cred ca e mare dif. nu trebuie neaparat sa-ti iei toate manualele. poti face o intelegere cu colegul de banca sa aduca fiecare cate unul ca sa nu va rupeti spinarea. pp ca nu e o problema daca nu-ti iei chiar toate caietele cu tine. incearca pe cat posibil sa-ti iei caiete mici la materiile mai nesemnificative ca sa nu-ti ingreunezi ghiozdanul. poti sa-ti iei un ghiozdan ceva mai mic(sau cum zici tu, rucsac). orientativ, ti-ar trebuie unul mare cand primesti manualele si, in functie de nr lor, iti poti da seama ce fel de ghiozdan iti trebuie! bafta!