| Bogdan_Gabriele_1990 a întrebat:

acum am trecut in clasa a 9-a si vreau sa va intreb daca este nevoie sa am la mine ceva caiete sau chestii de genul pe 12 septembrie, adica, e macar nevoie de ghiozdan in acea zi?

Răspuns Câştigător
| Mihαi a răspuns:

Salut! Ai nevoie doar de un caietel si de un pix pentru a-ti nota eventualul orar pe care-l vei avea.
Manualele le vei primi zilele urmatoare, in niciun caz luni.
O sa va anunte diriginta.
O zi buna!

| Zaygon a răspuns (pentru Mihαi):

Carnetel si pix laughing Asta e buna gluma. Ai telefon mobil si aplicatia notite sau camera foto daca e trecut pe tabla. Si ca sa stii ca manualele le poti primi din prima zi, cel putin asa a fost la mine intra 9-a si a 10-a.

| Mihαi a răspuns (pentru Zaygon):

Am zis caietel, nu carnetel. Eu nu am primit niciodata manualele in prima zi de liceu...
In 4 ani de zile nu am primit niciun manual in prima zi. La noi, cartile se dadeau a 3-a sau a 4-a zi de la inceputul noului an scolar (stii tu, undeva in ziua de Miercuri, Joi). happy

| Zaygon a răspuns (pentru Mihαi):

Same ***. La voi se dadeau in a 3 sau a 4-a zi ca erau lenesi peste vara si nu stiau sa le pregateasca din timp.
Oricum la ce labarie fac anul asta cu 3 zile de saptamana altfel si de astea. Scoala nu mai e ce a fost.

| Mihαi a răspuns (pentru Zaygon):

Tu mergeai in zilele in care aveai "Scoala Altfel"? big grin

| Zaygon a răspuns (pentru Mihαi):

In clasa a 12-a ne-am inteles cu profa de mate sa facem pentru bac si admitere mate. oricum scoala altfel e o prostie.

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Eu pe a 9a am primit manualele in prima zi si a fost nevoie sa le bag intr-o punga de boschetari ca nu venisem decat cu o gentuta. Ar fi ok sa-ti iei un ghiozdan, pentru orice eventualitate

| Adry05 a răspuns:

Nu, maxim o agenda mica si un pix pentru orar sau daca va zice ceva de anumite rechizite.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Poate iei manualele.