| alisa05 a întrebat:

La liceu se da bursa? nu sociala, ci pentru note foarte bune... ce criterii trebuie sa indeplinesti? peste cat trebuie sa ai media?

Răspuns Câştigător
| alexxshadows a răspuns:

Depinde de liceu. Teoretic, burse primesc toti elevii cu media peste 8.50, dar avand in vedere ca anumite licee primesc mai multi bani decat altele... La mine in liceu de exemplu primesti bursa peste 9.80. Deci, mda, depinde de liceu.

1 răspuns:
| beatrice9849 a răspuns:

"bursa de merit", asa se spune si trebuie sa ai media peste 8.50! Se ia pe semestru.