| memaly a întrebat:

La mine in clasa e un baiat pe numa codin pe care il plac foarte mult. El mi-a zis ca sunt cea mai buna prietena a lui...si sunt a doua fata din clasa pe care o place(prima e prietena mea, dar ea nu-l place deloc). Eu si Codin ne intelegem de minune, ma suna desul de des, ma ajuta mereu si se comporta mereu frumos cu mine, nu ne-am certat niciodata si ne cunoastem de 4 ani.Eu nu stiu ce sa cred:ma vede doar ca pe o prietena sau vrea mai mult? Ce sa fac ca sa no mai placa pe prietena mea? Cum fac ca sa ma placa mai mult si sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el?

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Suna'l si spune-i ca iti este dor de el.sau mai bine. spune`i ce simti pentru el,, iar daca zici ca te place.si o sa fie cu tine. poate uita de prietena ta.incearca!smug

| dragosh a răspuns:

"A doua fata din clasa pe care o place", clar nu aveti mai mult de 11-12ani. Oricum sa nu ne abatem de la subiect, daca zici ca va "intelegeti de minune" si ca "te suna destul de des", numai astepta ca ai sa ramai doar cu atat! discuta cu el despre asta.iesiti la un suc, la o prajitura, un film ceva eu stiu si lucrurile or sa fie mai clare.

| claudica a răspuns:

Incearca sa te apropii mai mult de el... fa apropouri cand esti cu el isi va da seama ca il placi... si cred ca cel mai bine e sa ii zici pentru ca o sa inceapa sa te vada ca cea mai buna prietena nu ca pe o posibila iubitawinking si daca ai zis ca te place ai mai multe sansesmug

| udarb a răspuns:

Lasa ca timpul sa vdecida totul. Doar timpul pote sa il faca pe el sa isi dea seama ca tu esti cu adevarat iubirea lui.Nu il presa prea tare ca sa nu creada ca esti disperata dupa el...Sinceritatea ar fi o solutiewinking