| AndreeaAnd a întrebat:

La romana avem de citit in fiecare luna.Ne-a dat lista de lecturi dar nu am gasit nici o carte pe net. Nu vreau sa le cumpar deoarece sunt multe si scumpe. Ajutati-ma si pe mine. Daca gasiti cartile spuneti-mi si mie sau lasati link-ul. Cine gaseste cele mai multe carti are fundita. Restu vot.
P. S. Cartile sunt:
Markus Zusak- Hotul de carti
Helen Grant- Misterioasa disparitie a Katharinei Liuden
Tatiana De Rosnay- Se numea Sarah
Doris Lessing- Memoriile unei supravietuitoare
Herbert S. Wells- Omul invizibil

6 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Dar nu trebuie sa le cumperi. Trebuie doar sa le iei de la biblioteca si dupa ce le citesti le returnezi.

| AndreeaAnd explică:

La biblioteca nu le are

| AndreeaAnd explică:

La biblioteca nu le are! Sunt noi si nu le are. Am fost de mai multe ori.

| Analy a răspuns:

Dar nu e necesar sa le cumperi.Trebuie doar sa iti faci permis o la biblioteca din orasul tau si iei de acolo cartile.Si eu am carti de citit si le i-au de la bilioteca.Si in plus, nu iti poti omori ochii cu scrisul mic de pe net si cu cartile acestea lungi!

| hiphopgirl a răspuns:

De la biblioteca trebuie sa dai putin pentru inscriere vreo 5 lei

| EuTeDouaPuncteIcss a răspuns:

Buna AndreeaAnd.

Ai putea incerca la biblioteca.
Pe net am gasit
Markus Zusak- Hotul de carti'
Helen Grant- Misterioasa disparitie a Katharinei Liuden
Tatiana De Rosnay- Se numea Sarah
Doris Lessing- Memoriile unei supravietuitoare
Herbert S. Wells- Omul invizibil
[toate cartile] pe libraria.net

Nu sunt exagerat de scumpe dar totusi poate le gasesti la biblioteca.
funditapuppy dog eyes?