| Cocorocorooco a întrebat:

La scoala o fata imi tot facea poze si le trimitea la alte colege si radeau de mine (sunt baiat). Daca spuneam dirigintei o punea sa le stearga dar tot facea cumva de nu le stergea de tot... foarte enervant. Pana cand i.am zis sa termine iar ea a inceput sa ma abuzeze verbal iar eu i.am spus sa inceteze. Dupa ceva timp de cearta mia dat un picior in zona intima si m.am enervat. Toata clasa radea de mine ca ma bate o fată. M.am enervat asa de tare incat vedeam negru in fata ochilor si i.am dat un pumn in față si a cazut pe jos. Atunci toti au inceput sa ma jigneasca ca am dat in ea. A venit diriginta si i.am spus ca a dat prima in mine dar ea a spus ca v.om fi pedepsiti in mod egal pentru ca si eu am lovit.o si asa s.a intamplat si amandoi avem nota scazuta la purtate. NU INTELEG! Eu doar m.am aparat (auto aparare) de ce am fost pedepsit si eu? Mentionez am 15ani si imi vine sa ii rup fața acelei fete cand vad plus ca eu i.am zis sa inceteze. NU E CORECT! Funda celui mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Am avut un deja vu atunci când am citit ce ai scris.
În orice școală/liceu sunt asemenea persoane și foarte rar profesorii pot înțelege de ce elevii ajung să se bată în felul ăsta. Faptul că ești băiat nu ar trebui să scuze răutatea acelei fete din cauza căreia ajungi să fi privit drept misogin pentru că ai încercat să te aperi în fața ei. Sincer, te admir că ai avut curajul să o lovești, sunt mulți oameni ce, oricât de multe scene criminale și-ar imagina cu persoanele pe care le urăsc, în fața lor sunt neputincioși. Acum presupun că ești în vacanță, la începutul anului viitor fata aceea ori se va transfera, ori te va evita, ori va fi și mai pornită pe tine. Nu uita că cei care fac asemenea lucruri, le fac tocmai ca să te rănească...nu le da satisfacție. Câteodată e bine să te izolezi și să dai impresia că nu te afectează glumele lor proaste, într-un final se vor plictisi. Să sperăm că acea întâmplare a dat un mic semnal de alarmă între colegii tăi și că te vor lăsa în pace. Nu uita că orice boacănă faci va fi pedepsită indiferent cine a început pentru că așa este sistemul nostru. Profii sunt obosiți să mai caute făptașul și preferă să pedepsească pe oricine implicat.

| Clorox a răspuns:

***-n gat! Da-o dracu de proasta!

| asperger3 a răspuns:

Si eu am patit(cu un idiot de nu ma lasa in pace; EU nu ii faceam nimic dar el imi facea zile negre; m-am enervat si sa-l iau la bataie. Pana la urma am avut mici probleme cu politia-amenda era de 10 milioane cica- si dupa un an jumate m-am mutat)
PS. eu nu sunt agresiv; dar atunci mi-a sarit tandara.