| Ghdjdjdj a întrebat:

La temperaturi scazute brichetele nu functioneaza, dar totusi cam care este limita? Daca ma duc iarna cand sunt -5 grade afara va functiona o bricheta? Sau deja de la 0 grade nu merge?

3 răspunsuri:
| Cismi a răspuns:

La ce referi la o bricheta normala? daca da, normal ca va functiona.

| Ghdjdjdj explică (pentru Cismi):

O bricheta de exemplu BIC la 1 leu.
Dar cam care e temperatuta la care nu mai merge?

| Cismi a răspuns (pentru Ghdjdjdj):

Nu o sa prinzi tu temperaturi asa joase încât sa nu meargă. Dar in genere cand temp e asa joasa încât lichidul de aprindere îngheață ceea ce e cam greu.