| anonim_4396 a întrebat:

La teza la romana profesoara mi-a calculat gresit nota si am observat abia acum. Notele sunt trecute, insa am vorbit cu directorul si mi-a spus s-o anunt pe profa de greseala si sa-i cer sa schimbe, iar daca nu e de acord sa-l anunt pe el.
Cum s-o abordez? ca problema e ca s-ar putea sa zica ca am schimbat eu ceva sau sa-mi sara colegii in cap, plus ca nu sunt in relatii prea bune cu ea. Daca nu mi-ar strica media nu m-as deranja sa o mai anunt.

3 răspunsuri:
| RainboyDash a răspuns:

Pai arata-i ce ai gresit.Nota poate fi schimbata. Daca nu vrea vorbesti cu directorul.O nota pusa pe nedrept o poate scoate din invatamantwinking

| Mlov3u4ever a răspuns:

Spune-i ca a gresit nota, iar daca zice ca ai schimbat tu cv, spune-i directorului.Bafta!happy

| SteeRYoSs a răspuns:

Pai ai mai aratat cuiva teza? Si daca ai aratat cuiva sa-i spui sa zica si el.Sau daca ai prieteni care se inteleg bine cu doamna sa spuna si ei, ca daca doamna vede ca spun mai multi o sa ti-o schimbe.Si la noi la scoala s-a intamplat la fel si urmatoarea zi, chiar daca notele le-a trecut, la un coleg a scris nota grsita si copii au spus ca si ei au vazut greseala si doamna i-a schimbat nota. Daca nu poti veni cu maicata si sa ii explice ca a gresit cand ti-a notat teza.Iti tin pumnii sa iti schimbe nota la tezawinking