| anonim_4396 a întrebat:

Nota din teza poate fi modificata daca profesoara a gresit la calcule?

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Daca ii arati ca a gresit la corectat si a omis sa-ti puncteze vreun raspuns, trebuie sa-ti modifice nota.
Chiar daca a trecut-o in catalog poate sa-ti mai puna o nota la oral ca sa-ti iasa o medie echivalenta ( asta in cazul in care nu vrea sa stearga si sa modifice nota din teza).

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Desigur.
Nota din teză nu este irevocabilă.
Vorbeşte frumos cu profesoara şi spune-i că a greşit la calcularea punctajului.
Sunt două posibilităţi. Fie îţi va pune o notă mai mare la oral, fie îţi va pune o ştampilă şi va modifica nota din catalog dacă a trecut-o deja.
Pa-pa.

| zurick a răspuns:

Salut! Poate fi modificata, o colega de-a mea a verificat punctajul si i-a aratat unde uitase sa puncteze si asa a luat 7.60 (poate n-a trecut-o in catalog si poti sa-i arati, colega mea i-a aratat imediat dupa primirea tezei.