| raduspace10 a întrebat:

La TV pe timpu lu Ceausescu ce se difuza la ce ora? Era ceva mai diferit gen in Weekend etc...
Spuneti pentru TVR1 si daca stiti chiar si pentru TVR2.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Erau filme, teatre, emisiuni de muzica, desene animate, stiri, etc. Erau emisiuni foarte frumoase pe TVR 1. TVR 2 se prindea numai in anumite zone (foarte putine). Pe vremea aceea nu exista televeziunea prin cablu si se prindea numai cu antene simple din fier. Prin anii '80 dobitocul s-a apucat sa transmita numai doua ore de emisiune la TV si alea erau cu stiri si laude pentru el.
Uite aici istoria TVR: http://ro.wikipedia.org/wiki/Televiziunea_%C3%AEn_Rom%C3%A2nia