| DeNyyy a întrebat:

Lapto Asus. sau calculator?

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu as opta pentru un calculator dar asta pentru ca am deja un calculator. Ar fi frumos sa am si un laptop. Calculatorul e mai bun pentru jocuri si pentru ca ai spatiu mai mult dar laptopul e mai bun pentru ca il poti lua peste tot. Depinde ce vrei sa faci cu el. Daca vrei special pentru jocuri e recomandat calculator daca ai alte preferinte ia laptopul.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Leptop cu siguranta!love struck

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Laptop Acer am... dar nu am renuntat complet la desktop. happy

| DeNyyy explică:

Eu am laptop Asus. si sunt curioasa ce alegeti intre el si calculator

| DeNyyy explică:

Si eu le am pe amandoua dar ...nu nu sunt interesata de jocuri

| m4them4tic a răspuns:

Desktop, e mult mai avantajos, posibilitate crescuta de upgrade, performanta crescuta
Laptop-ul are in plus mobilitatea, insa e mai "puturos"(bine sunt si laptop-uri pentru jocuri dar sunt extrem de scumpe). Laptop-ul e preferat de fete datorita posibilitatii de "alergare" prin casa, ele nu sunt asa de pretentioase ca un baiat atunci cand e vorba de jocuri.

| hugo a răspuns:

Eu imi blestem zilele ca am renuntat la desktop'ul meu in favoarea unui laptop, am zis ca nu o sa ma mai joc si ca etc dar cu timpul au aparut jocuri noi si a inceput sa imi para rau ca am renuntat la el...acum depinde ce vrei sa faci pe el...eu votez pentru desktop nu stii cand vrei un joc sau ceva de genul

| Anonimusss a răspuns:

Eu iti recomand pc-ul in primul rand deoarece acumulatorul de la laptop se va duce in timp daca il folosesti des. Daca vrei sa iti satisfaci un moft, sa poti sa-l ai cand pleci la munte etc poti sa-ti cumperi pe langa pc.

| Roxana6044 a răspuns:

Eu prefer calculatoru` chiar daca nu pot sa-l car cu mine peste tot... sta el bine acasa big grin

| Cretzule a răspuns:

Le am pe amandoua

| Fllly a răspuns:

Si eu am tot laptop asus si sunt foarte multumita de el:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde și la ce-ți trebuie, că noi cam comparăm mere cu pere aici.
Eu unul am laptop de gaming și nu duc lipsa unui desktop pe partea de performanță, dar nu știu câte fete s-ar bucura să aibă un laptop de 5KG. Când nu te interesează jocurile și alte task-uri intensive (codări, conversii, editări video la scară largă, etc), atunci poți lua lejer un laptop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptop... sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DESKTOP... componentele sunt mult mai ieftine, faci upgrade mai usor. daca se strica tastatura nu trebuie sa il inlocuiesti tot, acelasi lucru sicu monitorul, porturile USB etc.

| aigre a răspuns:

Depinde de configuratie... dar de preferat laptop