| kiddoX a întrebat:

Legat de transferul la alt liceu.
Vreau sa ma transfer de la un liceu la altu', am fost de m-am interesat si mi-a spus ca pentru inceput trebuie sa ma interesez de nota la purtare si media cu care am terminat anul precedent.Cand am fost la actualul liceu' sa intreb, m-au luat peste picior si nu mi-au spus decat ca trebuie o cerere.Intrebarile mele sunt :
Cum fac sa aflu media de la purtare si media generala din anul precedent? [exemplu', eu acum sunt a x-a anul trecut am fost a IX-a]
Cum ar suna o cerere de retragere a dosarului? sau ce trebuie sa cer dupa ce imi spune ca e ok cu mediile si ma pot transfera? multam big grin FUNDA

Răspuns Câştigător
| Alice a răspuns:

Buna.
pai pentru prima intrebare te duci la secretariat/intrebi dirigintele sau te uiti in carnet.laughing
2 intrebare: Doresc sa'mi retrag dosarul meu,din acest liceu xyz, deoarece as dori sa ma transfer la liceul ghj. daca zice nu [te duci la dirigata, te duci la mama ta le scpui] daca zice da[ multumesc frumos pentru timpul acordat.o zi buna la revedere.happy
succes si sper sa te poti transfera.iti tin pumnibatting eyelashes

1 răspuns:
| DarQueen a răspuns:

Doamne, da' nu ai diriginte/dirigintă?
Sau, mai simplu, du-te la liceul tău și întreabă toate chestiile astea la secretariat.
Baftă!