| Dana2103 a întrebat:

Liceu cu program matinal sau seral?
Ce preferati? Atentie! Vorbesc de frecventa la zi.
Eu am studiat si dupa amiaza(seral) adica primii doi ani de liceu(nu ma refer la seralul "a doua sansa" ci la invatamant de zi) ca mai apoi in ultimii doi ani sa studiez cursurile dimineata
As fi preferat sa fac dupa amiaza primavara,gen semestrul al doilea,cand era ziua mai lunga si dupa amiaza pe primul semestru,toamna-iarna ca era noaptea mai lunga si ma puteam odihnilaughing
Ca sa nu spun ca ajungeam acasa inainte sa apuna Soarele
Voi ati vrea sau ati fi vrut program matinal/seral/flexibil?
Sau ar fi mai ok daca ar merge fiecare cum ii este mai bine?
Adica aceeasi clasa sa se imparta,unii merg seara,altii dimineata sau fiecare dupa cum poate in ziua aia
Bineinteles, cu alti profesori care sa predea

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am invatat 2 ani in toata scoala dupa amiaza. Au fost oribili.

| Dana2103 explică (pentru suntserios):

Pe mine primavara nu ma deranja
Nu ti a placut nici primavara cand era ziua mai lunga? Altora le convine iarna ca ies ziua pe afara si cand se intuneca, ora 14-15, merg la scoala

| suntserios a răspuns (pentru Dana2103):

Nu, cum sa imi convina sa ma duc obosit la scoala si sa trebuiasca sa fiu si atent?

| Andreeush a răspuns:

Dacă te referi la un program după amiaza să știi că e cam nasol, o zic din experiență.
Aveam ore de la 2 până la 8 seara iar ultimile ore erau nașpa fiindcă nu e același lucru cu programul de dimineață. Dimineața ești odihnită, ai energie pe când la un program după amiaza deja după 17:50 nu mai ai chef de nimic, ești obosită, nu mai ești atentă la ore.
Mie mi-a fost greu în prima lună, mi se făcea somn la ultima oră(19:00) laughing

| aneliram a răspuns:

Matinal, flexibil nu prea are cum sa adune toți elevii unei clase, nu pre ar avea cum să existe clasă cu program flexibil.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Prefer programul de "seral". Am făcut primii patru ani de dimineață. Cât uram că trebuie să mă scol devreme, prindeam energie fix pe la ultimele ore rolling on the floor Apoi gimnaziul de la 12, până cel mai târziu la 6. Mult mai bine happy Clasa a 9a de la 2 la 8. Mai fac anul ăsta după-amiaza, după care ultimii doi ani de dimineață sad Urmează tortura rolling on the floor
Mie îmi place mai mult seara. Și-mi place așa mult să mă plimb noaptea, în drum spre casă.

| Dana2103 explică (pentru unu3doi2trei1):

Stiu ce zici si eu la fel... nu eram matinala de buna voie
Mai mult silita laughing

| ceafostodata a răspuns:

Sunt o persoana matinala, am detestat sa fac cursuri de după-amiaza deoarece simțeam ca nu mai aveam timp. Veneam acasă târziu și nu mai aveam chef de nimic. Prefer cursurile de dimineață, te trezești de la 6, termini la amiaza și ai restul zilei libere.

| Dana2103 explică (pentru ceafostodata):

Daca ar incepe programul la 9, nu la 7 sau 8 ca la noi, ar fi mai bine.
Da, si mie mi se parea epuizant, iarna in special
Tu nu erai ok cu seralul nici primavara spre vara?