| Nykku_8736 a întrebat:

LOOL Cred ca n-am nici un rost pe lumea asta. Am vrut ca lumea sa ma placa dar degeaba! Toti isi bag joc de mine ca nu stiu sunt mai ciudat. De fiecare data cand imi placea de o fata si nu ziceam nu stiu cum aflau si ziceau cu totii. Toti de la mine sin cls sunt Niste egositi si niste prosti crescuti. Cred ca este din cauza invatatoarei aleia retardate care avea ceva cu mine si dadea mereu numai in mine. Sa incep cu inceputul deci mie a inceput sa imi placa de o fata iar un exroc care pretindea ca imi era prieten zicea mereu Nicu si cu..., Nicu si cu... Si el ii mai zicea si niste mari minciuni despre mine ca eu nu stiam sa citesc si ca cica eu eram cel mai prost. Si de unde ca eu am fost cel mai cuminte si m-a interesat mereu ce fac altii si cum fac. Mereu le-am luat apararea fetelor pentru ca ele nu sunt chiar asa de rezistente. Dar in fine. Cand mie imi place de o fata fetei acelea ii place de el iar nu stiu cum sa va spun. El face tot felul de prostii, injura, fumeaza, si mai multe. Oare dc fetelor acum nu le mai plac baietii cuminti? Eu mai dem ma prosteam ca sa atrag atentia sa ma baga cineva in seama. Dar mai mult isi bateau joc pentru ca ei au fost invatati asa. Deci nu stiu cum sa va spun. Nu mai am prieteni deloc, si nici nu cred ca voi mai vrea, pentru ca acum nu mai exista prieteni adevarati, ci doar prefacuti care vor sa te faca sa suferi. Va rog dati-mi un sfat. Funda big grinbig grin:-p

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

De unde ai scos-o ca fetelor din ziua de astazi nu le mai plac baietii cuminti? big grin asta in primul rand. si in al doilea rand incearca sa nu-ti mai pese atat de mult de ceilalti, pentru ca in viata nimeni care nu-ti este foarte apropiat nu o sa-ti vrea binele, si nu merita sa suferi si sa te consumi pentru cineva care nu te baga in seama si care desi stie ca i-ai fost alaturi nu iti este nici macar recunoscator. in viata vor exista mereu oameni care vor dori sa te traga in jos, petru a fi ei pe primul plan, persoane care sa te critice si sa te judece pentru diverse, care te vor face sa te descurajezi. insa asta este de fapt ceea ce tu trebuie sa infrunti. ar trebui sa ai mai multa incredere in tine, sa-i lasi pe ceilalti cu mentalitatea lor de balta, sa iti vezi de viitorul tau si sa nu-ti mai pese atat de mult de ce zic sau fac ei, pentru ca nu acesti oameni vor fi langa tine toata viata, de ei te vei desparti o data si o data, iar atunci vei realiza ca ti-ai batut capul degeaba si vei regreta ca le-ai dat importanta.
oamenii mereu incearca sa profite de bunatatea ta avand interese, insa pot sa te asigur ca exista inca prieteni adevarati, insa nu pe toate drumurile, si ca sa-ti gasesti astfel de persoane care merita sa fie in preajma ta, trebuie sa fi cu ochii in patru, sa stii cum sa abordezi situatiile si lumea in general, sa observi totul de la distanta si sa nu pui foarte mult suflet de la inceput intr-o relatie despre care nu stii cat va dura. abia dupa ce vorbesti si ajungi sa cunosti persoana respectiva poti sa-ti faci o idee si poti sa decizi daca iti doresti s-o incluzi in grupul tau de prieteni sau nu. adolescentii din ziua de astazi stiu numai sa faca misto de altii, in loc sa se uite la propria persoana. in general trebuie sa inveti cum sa detectezi si sa te feresti de astfel de oameni, pentru ca singurul lucru de care sunt ei capabili este de ati cunoaste slabiciunile si de a lovi fix acolo unde te doare cel mai tare.
trebuie sa fi deschis la noi provocari si la noi relatii, pentru ca fiecare are nevoie de cineva care sa-i fie alaturi. vei gasi la un moment dat oameni de treaba cu care vei lega stranse legaturi de prietenie. succes si nu te mai gandi la ce zic altii, fi tu insuti, nu incerca sa te schimbi doar pentru ei, fiindca vei regreta. fi asa cum esti, cu personalitatea ta si nu incerca sa maschezi nimic din felul tau de a fi. happywinkingkiss

6 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Buna, Nicu. Nu ar trebui sa iti mai pese asa de mult de parerea celorlalti. Fa ce simti tu ca e mai bine sa faci. Prietenii adevarati exista, dar sunt greu de gasit. Incearca sa deschizi mai bine ochii in jurul tau ca nu se stie niciodata cum iti va iesi cineva de treaba in cale. Avand in vedere ca nu prea poti schimba atitudinea colegilor fata de tine, incearca sa descoperi care este de fapt problema la tine, in primul rand. Ca ei sigur au o problema mult mai grava si anume asa cum ai spus si tu prostia. Incearca sa remediez un anumit fel de a fi al tau, dar nu te lasa cuprins de toate rautatiile lor. daca consideri ca un anumit lucru chiar nu ar trebui sa il ai atunci shimba-l sau imbunatateste-l, dar ramai tu insuti. Vei gasi si o fata care sa te placa asa cum esti. Bafta!happy

| Graphee a răspuns:

Bună Nykku,
Într-adevăr prieteni adevăraţi nu mai există, ci doar făţarnici care una zic şi alta fac. Dar dacă vei căuta bine, ai să găseşti pe cineva care chiar îţi merită prietenia. Nu e capăt de lume, dacă respectivul/respectiva nu te bagă în seamă. Iar dacă fetei ăleia nu îi place de tine, nu are rost să îţi schimbi felul de a gândi, sau să te schimbi complet... Când va veni momentul potrivit, sigur vei găsi o fată care să te placă aşa cum eşti. Iar în legătură cu băiatul acela, mai bine ignoră-l. Indiferenţa doare cel mai tare. Şi să îşi vadă de treaba lui.

Baftă!
Şi nu te mai descuraja.
O zi splendidă tuturor userilor...

| Ralluuuuu a răspuns:

Da asa este mai nou nu mai sunt prieteni adevarati sunt doar niste prefacuti si ar face orice sa le fie lor bine ar fi in stare sa isi umileasca si sa`si jicneasca pana si cel mai bun prieten pentru a le fii lor bine...sad Lasa-i in pace fa sa iti fie tie bine pentru ca tu vrei sa ajuti pe alti si ei isi bat joc[cand esti bun esti luat de prost] in privinta fetelor fi tu nu trebuie sa te intereseze ce spun alti sa vada ca nici nu te intereseaza ce spun ei despre tine
Fetele vo`r vedea caa esti tu...
Mdaa fetele din ziua de azi nu mai apreciaza un baiat cuminte si respectos le trebuie doar smecheri :p
Din cate am inteles tu te porti frumos cu fetele dar daca ele nu te plac lasa`le in pace tot ele vor avea de sufrit si la tine vei vedea ca v-a vini cineva care chiar te merita cu adevarat si nu va veni doar asa...:d
Sper ca te-am ajutat
Succes :*

| BigV a răspuns:

Ma-ta e stupida!

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

BigV decat sa te afli in treaba aici pe degeaba mai bine mergi pe alt site in loc sa jignesti asa aiurea.

| AGentulP a răspuns:

1.fi amuzant in preajma fetelor
2.nu le tachina/necaji
3.nu le spune direct ce simti deoarece exista fete cu 2 fete si te fac de ras pe urma.
4.nu-i baga in seama pe aia.tu vezi-ti de treaba ta si stai in banca ta. astfel te vor lasa in pace...
Pace.