| zuzu_3087 a întrebat:

Buna sunt noua aici si as vrea sa ma ajutati si pe mine cu ceva daca se poate.Vara asta am intalnit un baiat care mai statea in fata blocului la mine cu inca cativa prieteni. Unii din ei mereu cand ma vedeau ziceau uite-o ma pe nevasta'ta dar nu stiu de ce ziceau asta.Acum eu am facut rost de id lui am mai vorbit pe mess m-am si intalnit cu el sa ii imprumut ceva pentru telefonul lui. Dar cum sa'i spun ca il plac? El este in clasa a 10 a iar eu sunt in clasa a 8a. Multumesc celor care imi dau un sfat

2 răspunsuri:
| demonel a răspuns:

Intereseazate daca are prietena

dai de inteles ca vrei ceva de la el:mai sarutal si u pe obraz cand va vedeti propuine sa iesiti la o plimbare pe motivul ca esti plictisitasi daca tipul este interesat vine dar daca are trebuie nu poti sa-l omori insa programezi cu el o intalnire
privestel seducator si absoarrbei toate cuvintele fi atenta la tot ce face

| patricia_9572 a răspuns:

Nu poti sa-i spui direct ca il placi, insa poti sa il abordezi pe mess sa ii ceri ajutorul/parerea in mici probleme, apoi, daca participa
ii spui"ce dragut esti, merci" ii dai un pup virtual si vezi cum reactioneaza.
te bagi in seama pe mess, dar sa nici sa nu fii prea insistenta. daca vezi ca vrea sa comunice cu tine, e ok, poti sa il si inviti intr-o zi la mall, ii spui ca ai drum pe-acolo, cauti ceva si il intrebi daca nu vrea sa vina si el... ceva de genul asta.bafta!