| Maia2005 a întrebat:

Luna asta nu mi-a venit ciclu,dar ma doare foarte tare burta,spatele...Ce se intampla? Apropo, am 12 ani si sunt virgina... Urgent!

1 răspuns:
| Andreea87978787 a răspuns:

Buna! Cel mai recomandat este sa mergi la medic pentru linistea ta. La mine mereu am intarzieri de mestruatie, si durerile sunt groaznice asa a fost de la inceput de cand mi-a venit prima oara. La mine nu este o problema grava, am dereglare hormonala si nu imi vine intoadeauna cand trebuie, nu este nimic grav, exista tratamente usoare. Dar sunt multe alte cauze si pentru a nu te induce in eroare cel mai bine este sa mergi la un control. Nu trebuie sa-ti fie rusine pentru ca este ceva normal, sunt atatia oameni care merg cu probleme intr-adevar stanjenitoare. Asa ca stai linistita, vorbeste cu mama ta si mergi la un control.