| anonim_4396 a întrebat:

cred ca am racit la burta sad ma doare foarte tare burta si spatele. Azi am avut si o stare de rausad imi venea sa vomit. mentruatia nu mi-a venit luna aceastasadce pot face? PS: Nu sunt insarcinata

2 răspunsuri:
| Betty a răspuns:

Cel mai probabil este sa fi racit la ovare... intarzierea menstruatiei si starea de voma sunt doua dintre semnele care o caracterizeaza. Nu vreau sa te sperii dar este o afectiune garva care netratata corespunzator poate duce, printre altele, la infertilitate. Trebuie sa te duci imediat la medic! Pana ajungi incearca sa bei ceaiuri de galbenele sau de coada soricelului, ajuta putin. Se trateaza cu repaus si cu niste antibiotice, dar nu luate fara sfatul medicului!
All the best si insanatosire grabnica!

| Mysteriouss a răspuns:

Pai de unde stii ca nu esti insarcinata acestea ar fi simptomele unei sarcini daca nu este aceasta varianta te as sfatui sa te duci la ginecolog(sunt multe chestii care poti sa ai pe baza acestor simtome)dar sa nu te sperie!