| Visatoarea a întrebat:

M-a sunat un reprezentat de la retele internationale si mi-a spus ca pe numarul meu s-a produs o greseala de deviere si ca cineva sau chiar eu a sunat in strainatate prin serviciul roaming! whatever nu prea am inteles pentru ca vorbea repede laughing) dupa care a insistat sa ii dau alt numar de abonament al unui telefon pe care il am la indemana. si sa trimit de pe acela mesaje cu textul "A" LA 1219 si se va rezolva problema!

Chestia ca eu nu am activat serviciul roaming, apoi a spus invers:ca cineva a sunat de acolo pe numarul meu si daca nu se rezolva practic imi voi asuma si voi plati in locul lor!?

I s-a intamplat cuiva asa ceva? vreo parere? nu am stiut ce sa fac si i-am inchis!

Help meee!

ThNX

3 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

Salut. sper sa nu-ti dea prin cap sa trimiti vreun mesajlaughing l-au sunat ce-i de la "flanco" sa-l anunte ca a castigat "un frigider"(el cu o saptamana inainte si-a cumparat un tv de la flanco) laughing. unchiul meu a dat nu stiu ce date despre abonamentul lui si "agentia flanco" si-a transferat 50 de euro de pe abonamentul lui. l-au sunat cei de la serviciu clienti si l-au intrebat ce naiba facelaughing si el saracu`...laughing si, a trebuit sa plateasca el fiecare banut pentru ca a fost avertizat cu nu stiu ce firma de recuperari.si i-au mai blocat si abonamentele(avea el si matusa mea). straight face te sfatuiesc sa nu mai bagi in seama astfel de "agentii".winkingkiss

soothe
| soothe a răspuns:

Stai linistita; vor sa te pacaleasca; in situatii din acestea inchizi si suni customer support de la reteaua la cer esti abonata; este un scam si poti pierde cateva sute de RON de la o chestie de aasta daca nu si mai mult;
cand esti sunata de la "banca", "asiguarare", "guvern", "politie", posta, etc. nu dai dnici un fel de informatii; vei impiediaca astefe furtul de identitate, sa-ti goleasca contul sau sa-ti vanda casa in care stai

| Maia a răspuns:

Cred ca cineva facea misto de tine.Suna tu la servicii cu clientii la nr. retelei la care esti abonata si intreaba daca s-a intamplat ceva! Stiu ca serviciul roaming taxeaza atat apelurile primite cat si cele efectuate! Tc ^^