| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de prietenu meu. si acum el vrea sa ne imapcam si totu sa fie la fel insa eu nu mai vreau cum sa fac sa-l conving?(eu il iubesc pe fostul meu prieten(cel din nainte acestuia ) si as vrea sa ma impac cu el! cum fac sa-l conving ca nu mai vreau sa fiu cu el? isi tot pune priteni sa vb cu mine vb si el dar pentru mine totul s-a terminat ce sa fac? astept un sfat dau fundawinkingmersi:*

2 răspunsuri:
| AndreeaSiAndra a răspuns:

Pai daca tu nu vrei sa ii ranesti sentimentele acelui baiat mai bine ai vb cu el personal fata in fata si iai explica faptul ca tu nu mai vrei sa fiti impreuna pentru ca asta e iti place de altcineva sau daca nu te intereseaza de el ai putea sa ii zici sa te lase o data in pace ca raspunsul e nu si nu mai esti interesata punct.Tu alegi dar eu zic mai bine sa ii explici si daca nu pricepe treci la a 2 a varianta.

| xLupx a răspuns:

Imcate cu fostul fostul tau prieten si daca el o sa te vada cu el o sa reactioneze in 2 feluri daca e baiat cum se cade o sa intelega ca placi pe altcineva si s-a terminat totul ori a 2a posibilitate daca e mai... o sa se ia la bataie cu el pentru tine sau o sa bage strambe ca sa va desparta findca e ofticat oricum du-te la cel pe care il iubesti si spune-i odata sa intelega ca totl s-a terminat. xD bafta