| aliona_1993 a întrebat:

m-am despartit de fostul acum 1 luna si un pic, dar totusi eu il iubesc... nu stiu daca si el dar de atunci am mai vb de 2 ori cu el, iar pe facebook pune niste melodii care imi dau de inteles ca inca mai tine la mine, ca ar vrea sa ne impacam etc... eu vreau sa ma impac cu el. ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, depinde din ce cauza v-ati despartit si ce relatie a-ti avut. DAca vrei sa te impaci cu el si il iubesti, atunci fa primul pas...suna-l, cauta-l si vb.cu el, spune-i ceea ce simti si cere-i o noua sansa. El poate asteapta sa faci primul pas, poate vrea si el sa va impacati dar de multe ori orgoliul sta in calea iubirii.
Fa cumva sa discuti cu el, cere-i sa va intalniti si asa veti putea discuta despre voi, despre ceea ce iti doresti si ceea ce simti, vei vedea ce spune el, astfel iti vei da seama daca se mai poate face ceva pentru.relatia voastra sau daca e cazul sa iti vezi de viata ta si sa il uiti.
Poate si el tine inca la tine, asta numai el stie, dar de cat sa suferi si sa te tot gandesti la el, mai bine incearca sa vezi daca se poate face ceva, speranta moare ultima.
Poate ca va dori si el sa va impacatihappy.
Bafta.

1 răspuns:
| Maya_9911 a răspuns:

Sa analizezi bine situatia, si sa vezi daca intr-adevar sunt pentru tine, sau pentru alta fata! Atunci, da'i de inteles ca ai vrea sa te impaci cu el, ca nu l'ai uitat, si daca el iti da de inteles acelasi lucru, atunci ce mai asteptati?happy. Daca, ramane indiferent la vorbele tale si rece, atunci mergi inainte si impune'ti anumite lucruri.