| bilka a întrebat:

M-am imprietenit cu un baiat eu si prietena mea. E cu noi la dansuri si la scoala si la scoala vorbim tot timpul cu el. Ea a stiut ca imi place de el si i-a spus sa se combine cu mine. El m-a luat de-oparte si mi-a zis ca are iubita, dar a spus ca se intelege cu mine si nu vrea sa se certe cu mine ca putea sa-mi spuna ca n-are iubita si atunci isi batea joc. Am avut o parere foarte buna despre el si am continuat sa ne intelegem si mai bine. A reusit sa o combine pe prietena mea cu amicul lui si el s-a despartit de iubita lui. Atunci prietena mea mi-a zis ca-mi promite ca o sa ma ajute cu el. Insa de fiecare data cand ne intalnim se baga peste mine nu ma lasa sa vorbesc cu el si face tot felul de glume pe care le spun eu de obicei si foloseste felul meu de a fi, iar el a cam uitat de mine. Verisoara mea mi-a spus ca prietena mea e fericita ca il are acum pe amicul lui dar nu vrea sa ma lase sa fiu cu baiatul asta doar pentru ca ea sa fie in centru atentiei si asta cred si eu. Vineri m-am purtat cu ea destul de distanta si ea nu s-a simtit bine si tot imi spunea ce buna prietena ii sunt si ca imi jura ca o sa fiu cu baiatul de care imi place. Ea saptamana asta a plecat in Italia si nu e la scoala. Azi l-am vazut pe baiatul de care imi place si era fix cu fata pe care eu nu o suport. L-am salutat si nu m-am mai uitat la el. El se intelege bine cu foarte multa lume si multe fete, dar cu ea era mai apropiat. Nu stiu ce sa fac...

1 răspuns:
| Aηηy a răspuns:

Cam dificil. Daca ei i`a iesit combinatia si e mereu in centrul atentiei chiar daca te face pe tine sa suferi. nu prea iti e o prietena adevarata. Inearca sa o aduci pe linia de plutire si sa ii aduci aminte ca ti-a promis ca te ajuta sa fi cu baiatul de care iti place :X