| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de o fata cu care vorbesc in fiecare zi pe mess...insa la scoala imi este rusine sama duc la ea si sa deschid un oarecare subiect
Chiar si atunci cand nu imi mai este rusine nu stiu ce subiect sa deschid
si in plus mi-e teama sa ma duc la ea cand este cu prietenele ei ca probabil o sa inceapa sa se uite la mine cam ciudat sau eu stiu...
Va rog ajutati-ma

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Te ajut cu mare placere mai ales ca am trecut printr-o situatie similara nu demult. Ti-e teama de faptul ca fata in fata nu o sa aveti subiecte de conversatie si o sa fie pauze lungi in conversatie.Pe mess poti vorbi ore intregi cu o persona fara sa simti mare lucru pe cand fata in fata e mai greu pentru ca observi cum reactioneaza la diferite subiecte pe care le abordezi.Vestea proasta este ca daca nu actionezi in cel mai scurt timp s-ar putea sa incepeti sa va distantati in lumea virtuala. Ea nu are curaj sa faca primul pas, asa ca fa-l tu si nu o aborda cand e cu prietenele pentru ca mai mult ca sigur te vor studia din cap pana in picioare si o vor infuenta si pe ea negativ, chiar daca are o parere buna despre tine.Risca! Si nu uita:nu lasa prea mult timp sa treaca:pentru ca s-ar putea sa te trezesti ca e prea tarziu. Daca e fata isteata isi va da seama.Bafta

| dragutza a răspuns:

Te inteleg, este mult mai usor sa vorvesti pe mess! dar nu trebiue sa te intimideze prietenele ei, imagineaza-ti ca este doar ea singura, ce te intereseaza pe tine de celelate? du-te la ea cu zambetul pe buze, sigur pe tine si spune-i:"buna!", "ce faci", poti incepe cu niste subiecte de scoala, ce note ai luat, ai dat vreun test?"( asta in cazul in care nu esti cu ea in clasa) si poti sa o intrebi:"ai vrea sa mergi la un suc dupa scoala", sau mergi cu ea acasa! apropie-te din ce in ce mai mult de ea si intr-o zi cand te vei simti pregatiti spune-i:'stii, am petrecut mult timp impreuna in ultimul timp si ne-am simtiti atat de bine...auzi eu cred ca tu esti draguta, tu ce crezi despre mine?'' sau ceva de genu! parerea mea, succes! pupici!happy

| bluesky a răspuns:

I-ati inima in dinti pana nu e prea tarziu, poate se indragosteste de altul si nu cred ca ai vrea...Incearca sa vorbestu cu ea cand e singura, ca doar nu sta tot timpul cu prietenele ei, i-ai numarul de tele si sun-o din cand in cand, sau un sms dragut si romantic, zambeste-i priveste-o in ochi, chiar daca din departare...isi va da seama ca o placi, poate te place si ea, doar ca majoritatea feteleor prefera ca baietii sa faca primul pas! Despre subiecte... vorbeste cu ea despre ce ii place, de noua melodia a lui X, ce note a luat, ce ora a avut...etc.Fa-ti curaj si vorbeste cu ea sis pune-i tot ce simti, sincer si ii ceri prietenia, daca spune ca nu stie, ii spui sa se mai gandeasca.Intre timp tu ii scrii mesaje frumoase, o privesti, ii zambesti, vorbesti cu ea si...astepti! Nu o presa prea mult in legatura cu raspunsul, s-ar putea sa iti dea raspunsul pe car enu vrei sa il auzi din cauza ca o tot stresezi, lasa-i timp, iti va spune ea, iar daca nu o intrebi tu, dupa ceva vreme 1-2 saptamani daca s-a mai gandit! Mult succes!

| spyceygirl a răspuns:

Ce rau faci ca nu vorbesti cu ea... uite iti zic ceva din propria experienta:suntem 3 prietene, uneia ii place de un baiat...acel baiat vb cu ea pe mess, si in realitate ii spune doar "buna"asta pentru ca e timid, iar pe mess vorbesc vrute si nevrute...si eu ii spun prieteneimele la fel"fata, poate se rusineaza de noi", uite ca asa si face, din cate mi spui tu, dar sa iti spun ceva.noi prietenele nu ne uitam urat la tine(adica cel care place), deoarece e vorba de prietena noastra, ii vrm binele, si daca s-ar aporpia un baiat de ea.noi imediat "ne-am lua talpasita" sa sa nu deranjam.deci:tu apropie-te de ea si in realitate, vorbiti, sa vezi k prietenele ei sigur vor pleca, se vor simti in plus...hai bafta:luni sa vb cu ea.noci nu stii ce pierzi
si inplus daca vb mult pe mess, inseamna k simte cv [pentru tine, altfel ti-ar fi raspuns mai "taios" si ati fi teminat vonversatia...
bafta!

| miha<3 a răspuns:

Of of de ce sa iti fie rusine te maninka daca vorbesti cu ea tot timpul vezi daca da semne ca si ea te place nu fi asa rusinos sunt fata si noi preferam ca baietii sa faca primul pas succes!

| ..somebody.. a răspuns:

Esti in clasa cu ea? incearca oricum sa vb cu ea cand e singura de ex dupa ce terminati orele iesi in calea ei sau chiar cere-i sa va intalniti dintr-un motiv ca un cd carte cv cum te-a mai sfatuit cineva. succes poate si ea te place la fel de mult

| :x:Xj.b:X:x. a răspuns:

Orice are un inceputtongueUn motiv pentru a te intalni cu ea poate fi pentru ca ea sa iti dea ceva cd, carte,, sau invershappy. Daca spui ca vorbiti zilnic pe mess ii poti cere o intalnire nu neaparat la scoala ci in oras, in parc, la o plimbare. DAca pe mess aveti subiect de vorba, ma indoiesc ca fata in fata nu veti avea.La inceput o sa fie mai dificil un pic.stiu cum e. Dar daca faci pasul acesta de a te intalni cu ea.pe urma nu vei mai avea probleme daca vreti sa va intalniti la scoala sa mai povestiti. E parerea mea.insa decizia iti apartine in totalitate:*succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I-ati inima in dinti si spune-i ca o iubesti. nu vei regreta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stie ca o placi >? ] daca stie si te place. inseama q ea asteapta sa faci un pas... iar daca nu stie ca o placi oriqm isi va da seama prin comportamentul tau. iti spun fiind q mi s-a intamplatwinking fi mai tupeist! mult succes! :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu unul zic ca daca nu te intilnesti cu ea, sa o lasi balta.si eu m-am indragostit pe net si nu ne-am vazut pentru ca eram departe unul de celalalt. asa ca dupa un timp ea a cam uitat de mine. da-ti o intilnire neaparat, daca nu renunta, ca va fi mai greu dupa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer sa fiu nu am prea multa experienta dar, incearca sa vorbesti cu ea de exemplu dupa ce ai facut,, ceva maret" ai luat un 10 ai fost laudat in public evident sa stie si ea de isprava ta sau fa tu ceva ca sa afle... si atunci va fi momentul pentru ca vei avea mai multa incredere in tine. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii cindtit si intreab-o poate si ea e in aceeasi situatie ca tine iar daca nu merge sa nu plangi pentru ca nu merita dar iti dau un sfat cand un baiat place o fata este cel mai g=curajos iar daca fata il place cand vorbesti cu ea se simte o vibratie ametitoare dar daca nu te place se simte doar refinativ

| pheonix_2617 a răspuns:

In primul rand trebuie sa nu fi TIMID si sa o iei la o plimbare prin parc si sa-i spui ce simti pentru ea. Daca vb in fiecare zi pe mess cu tine inseamna cai si placi. Acuma fa ce ti-am zis happy

| laur_6762 a răspuns:

Daca consideri ca intr-adevar te'ai indragostit de acea fata nu ar trebui sa te opreasca nimic in a vorbi cu ea. Ai putea sa te duci odata cu ea la scoala si asa ati fi singuri si ati putea discuta, sau ai putea sa o inviti in oras la un suc

| Kamastura a răspuns:

Intrabo daca vrea sex ora la vitezawinking o sa iasa minunatwinking mie mi-a reusit la jumate de scoala(fete)