| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti!
As avea si eu nevoie de putin ajutor happy
Sunt un baiat un pic mai timid si nu prea stiu cum as putea sa scap de rusinea de a merge si vorbi cu o fata, ii o fata de la mine din scoala cu care as vrea sa ma imprietenesc ca sa zic asa si nu prea stiu cum sa o abordez.Si cand ii cu prietenele ei mi cam rusine sa merg sa vorbesc cu ea ca s`ar putea ca prietenele ei sa inceapa sa se uite intr-un fel la mine sau eu stiu... va rog ajutati`ma big grin

6 răspunsuri:
| bianka93 a răspuns:

Pai.incearca sa vb ca ea atunci cand nu e ca prietenele ei, saw vb ca o amika de-a ei pe care o kunosti si spune-i ca ai vrea sa vb ca tipa respectiva si te va ajutahappy

| LUuuuci a răspuns:

Daca totusi nu ai curajul sa o abordezi fata-n fata incearca si ia-i numarul de telfon.trimitei un mesaj gen "salut ce mai faci sunt popescu". Ea sigur o sa-ti raspunda "bine tu" sau ceva in genu si ai sa vezi ca o sa va dati la barfa.La al 3-lea 4-lea mai pune-i si un smile gen :* si pana la urma domnita o sa-si dea seama de ideile tale.Gasesti tu ce s-o intrebi, fii baiat gigea, nu cred ca duci lipsa de idei si incearca sa-i lasi la fiecare mesaj prilejul sa raspunda, adica sa nu inchei brusc, da-i tot timpu prilej sa-ti raspunda sa puteti conversa.Hai gasesti tu ceva, nu fi fraier ca poate gaseste bucurii la tine domnisoara big grin sper ca ma intelegi.

| Mihai_3714 a răspuns:

HA HA... si eu am avut aceeasi problema ( si intr-un fel inca o am).
Eu am facut o smecherie care numai un geniu ca mine se poate ganii.
1. Te duci frumos la ea in clasa cu o faoie si un pix.
2. Zici la vrajeala ca ( m-a trmis profa de x, y, z si vreau sa stiu cine eset seful clasei,) care este diriga/dirigu vostru.
3.Este cu tine pe hol dupa care i zici, Imi dai si mi-e idul au daca ca mai vrem sa vorbim ( nu poate refuza ca ar fi nesimtita iar daca te refuza nu se poate sa fi cu ea dar slabe sanse sa se intample asta)
4. Vorbest cu ea pe mess ( o inviti la ceva si...)
ai prins miscarea nu?

bafta sper ca te-am ajutat.
Alex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi in primul rand trebuie sa scapi de timidete. Apoi sa vorbesti cu ea cand o gasesti singura sau incearca sa ii afli id-ul de mess si sa te imprietenesti cu ea...Infine vezi tu...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey.Eu as zice ca poate te place si ea, invingeti timiditatea asta nu-i bine. Uite ia id meu si te sfatuiesc, imi dai mai multe detalii. Yza_me5

| freaky95 a răspuns:

Am idul ei de mess, mai vorbim din cand in cand, la scoala doar un buna si poate cateva cuvinte dupa ore dar cam atat sad si in pauze doar ma uit la ea si am obs ca se mai utia si ea la mine din cand in cand, poate vede si ea ceva la mine happy asa sper totusi