| gabygabriel a întrebat:

M-am indragostit de o fata din clasa a 8 b si eu sunt in cl 8a dar eu nu stiu daca si ea s-a indragostit de mine, va rog spuneti-mi si mie cum sa o cuceresc s-o fac sa ma placa

Răspuns Câştigător
| Diana_7451 a răspuns:

Poti sa-i lesi vreo floricica printre cartile ei, intr-un mod discret.

Poti sa-i lasi un biletel mai misterios.

Fetelor mereu le plac chestii d-astea.

3 răspunsuri:
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Da-i de inteles ca o placi insa nu fi prea insistent. zambeste-i, intra in vorba cu ea... incercati sa va imprieteniti. daca nu-si da seama ca o placi atunci ii poti spune in fata dar ai grija sa nu sune prea brusc. gaseste momentul potrivit si atunci poti sa-i marturisesti ce simti pentru ea. fii increzator, iar daca ea nu simte acelasi lucru pentru tine, decat prietenie, nu insista, nu te supara si nu te descuraja. pur si simplu n-a fost sa fie. sper insa sa nu se intample asta si sa reusesti.winking

| onlyforme a răspuns:

Frate fi atent cel mai bine ii spui direct in fata fara teama, macar mori impacat... daca era cu tine in clasa era mai bine o ajuta-i la teme etc erai mai grijuliu cu ea.

| Simona_3986 a răspuns:

dai mai multa atentie cumportate frum cu ea respecto si dai de inteles ca iti pace de ea, fai cu okiuhee hee, invit-o in parca la o plimbare, la un suc, si daca esti mai romantic ii poti da si un trandafir... orice gest frumos conteza...succes!