| anonim_4396 a întrebat:

M-am îndrăgostit de un coleg de clasă. În clasa a 9 a stiu ca ma plăcea pentru ca înainte de a începe școala, am fost chemați la liceu pentru a se face clasele de mate info, și din câte mi-a spus mama, el nu-și putea lua ochii de la mine, trebuind sa se tot întoarcă deoarece eu stăteam în spatele lui. Eu eram super mega ultra timidă, dar el se baga mereu în vorba, sau pur și simplu venea la mine la banca, se punea în genunchi în fața mea și ma întreba ce mai fac apoi se juca cu penarul meu. Îmi zâmbea mereu și încerca să se apropie de mine. Îmi deschidea usa de fiecare data când voiam sa ies din clasa, însă nu ma gândeam că ar putea simți ceva pentru mine. Am ajuns sa ma îndrăgostesc de el și mi-am dat seama de asta atunci când mâinile noastre s-au atins pentru prima data, iar eu am simțit fiori in tot corpul, iar inima îmi bătea cu putere. Prietena mea cea mai buna după ce a aflat și știind cât de mult am suferit când am fost îndrăgostita prima oara,, s-a oferit sa ma ajute " in sensul de a vorbi cu el și de a-i spune ca îl plac. El i-a zis ca are pe altcineva (eu care credeam ca ma place pe mine) și spera ca eu sa nu ma supăr și ca el nu poate face nimic. Următoarea zi(ultima zi de școală) amândoi tram stânjeniti, totuși ne priveam pe furiș. Într-un final a venit la mine cu pretextul,, Îmi poți schimba 10 lei? ". În ziua aia a continuat sa ma fixeze cu privirea, iar când toată clasa s-a despărțit, ma privea din urma ca și cum ar fi fost ultima oara în viața. Am avut cea mai trista vară ever, dar măcar a trecut repede. În prima zi de școală, l-am zărit în curtea scolii, iar când m-a văzut a fugit. M-a așteptat la ușa clasei ținând-o deschisa, fără ca el măcar sa se miște și analizându-ma din cap pana în picioare (singura diferența față de anul trecut era ca acum purtam ochelari). Când am ajuns în dreptul lui mi-a zâmbit, uitându-se fix în ochii mei și întrebându-mă ce mai fac. În aceste prime zile de clasa a 10 a, mă privea mereu, și deseori ni se întâlneau privirile, iar el îmi zâmbea. Ca de obicei se apropie mereu de mine, invadându-mi spațiul personal sau luându-mi ochelarii,, ca să vadă cum ii stă,,. Sunt zile în care ma ignora complet și când m-am așteptat mai puțin a început sa flirteze cu mine, mi-a zâmbit și mi-a făcut cu ochiul. I-am trimis pe Snapchat un,, te iubesc,, și mi-a răspuns cu,, mulțumesc foarte mult ". Sincer nu mai înțeleg nimic. E nehotărât, face pe inabordabilul sau nu ma place deloc și a fost doar imaginația mea?

Răspuns Apreciat de Editori
| MaraAlexandra87 a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu el, de preferat fata in fata, nu la telefon. Dupa ore roaga-l sa mai astepte putin ca sa poti vorbi cu el (ca intr-o pauza va pot intrerupe mai multe persoane si nici nu aveti asa mult timp la dispozitie). Din ce ai scris tu acolo mi se pare ca te cam place, dar probabil face uneori pe inabordabilul ca sa vada daca si tu il placi. Nu stiu cum functioneaza mintea baietilor, dar orice ar fi iti urez mult succes si sper sa ajungeti impreuna!

1 răspuns:
| XxKAMELIAxX a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el. Cred ca e timid si el sau este atras de alte subiecte ce ii macina gandul.
Bafta in viata! happy

| Anonima069 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Nu pare timid. Vorbește cu toată lumea (e prieten cu majoritatea celor din liceu).