| Rolly20 a întrebat:

M-am îngrășat 15kg. Am 86 de kg, 1.78 înălțime și 20 de ani. E bine? Sunt puficios?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Foarte bine ai facut, mai poti lua inca doua kilograme, dar nu in talie.
Lucrurile stau cam asa.
Cu cati centimetri depaseti metrul, la fete trebuie sa ai 10 kg in minus si la baieti 10 kg in plus, ca sa arati bine.
Adica, la tine sunt 1, 78, deci avem acest 78 plus 10, sunt 88, deci pana la 88 de kg nu vei parea gras, nici "puficio".happy
Dar fa si sport, sa se aseze totul uniform si echilibrat, sa ai un corp armonios!