| rosu679 a întrebat:

M-am lovit la un deget si ma doare foarte tare. ce pot face?

Răspuns Câştigător
| TooNight a răspuns:

Pune gheata! O sa functioneze!
Mai demult m-am lovit la degetul inelar(eram la iarba verde,si stateam in poarta la fotbal,si-am primit o minge fix in deget) AWCI! Durea foarte tare,iar cand am ajuns acasa,mi-am pus gheata.S-a umflat,si mi s-a invinetit,dar intr-o luna mi-a trecut!happy
Sau in alta zi,stateam la scoala pe scaun,si tineam mana acolo pe maner,si m-am impins in scaun si m-am lovit rau de tot la degetul mic la unghie! Mi se vedea sange acolo la unghie, si ma durea extrem de tare, iar cand am ajuns acasa, tot degetul era cat cel mare, am crezut ca mor de durere.Mi-am pus tot gheata.Si desi a durat mai mult, mi-a trecut(In jur de 4-5 luni). Nu merita sa te duci la doctor, decat daca ti se infecteaza.
Funda?happy

1 răspuns:
| Gstefan a răspuns:

Orice altceva in afara de venit pe TPU.