| ionalpatrulea a întrebat:

M-am lovit la un genunchi, si nu am dezinfectat deloc decat dupa o zi(nu ma putut) , de fapt rana e mai jos putin de rotula, si s-a umflat. nu pot indoi piciorul, nu pot merge. ce poate fi sau in cel mai grav caz se poate sa?

2 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

E posibil sa ai un os sau un cartilagiu (zgarci) zdrobit. Loviturile la rotula sau in zona ei pot cauza infectii si lichid dar daca zici ca nu poti calca in el cred ca e o fractura. Trebuie sa te vada un medic ortoped. Ia pe unul din parinti si mergi la urgenta acum.

| TheCosmin99 a răspuns:

Mda happy stiu ce e si eu am cazut pe gheata iarna au vazut si aprintii exact ca tine lovitura si... intr-o spatamana a treacut mergeam stramb si ma durea picorul si nu m-am dus la medic. Daca stai la oras du-te fara nici o frica nu e grav. Sper ca te-am ajutat BAFTA.