| aleexxaandraaa a întrebat:

M-am mutat de 2 luni in Anglia. In Romania acum eram clasa a 7 a, aici sunt intr-un fel in clasa a 9 a "Year 9", anul asta o sa il fac aici, in Anglia. Dar am o intrebare, daca ma duc de la anul' inapoi in Romania, gen clasa a 8 a, o sa fiu in clasa a 8 a sau tot a 7 a, avand in vedere ca nu se dau aceleasi note, si sunt materii diferite?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai cuminte, ca sistemul lor este diferit, la ei din clasa a VII-a mergi la "high school" dar asta nu isneamna ca te baga direct intr-a IX-a

| Mihai75472738 a răspuns:

Am avut un prieten care a făcut la fel şi când sa întors a fost în aceeași clasă în care era când a plecat

| aleexxaandraaa explică (pentru Mihai75472738):

Ce clasa era prietenul tau mai exact?