| Andreia_Serban_1976 a întrebat:

Buna TPU, as vrea sa stiu si eu ceva despre scoala.Eu m-am mutat in Anglia si as vrea sa vin la loc in Romania dar nu sunt sigura in ce clasa ma baga, eu am terminat clasa a-4 a in Romania si cand am venit in Anglia m-a bagat clasa a-8 a (cei din Anglia se orienteaza dupa anul de nastere nu varsta) si faza e ca eu am 13 ani si nu stiu in ce clasa ma va baga in Romania la varsta asta avand in vedere ca eu nu am mai fost acolo in clasa a 5 a.

1 răspuns:
| GabrielZane123 a răspuns:

La 13 ani cu mai probabil te vor baga în clasa a 6 a sau a 7 a depinde ce cunoștințe ai