| Pisikutsaaa a întrebat:

M-am mutat la o scoala noua, un oras nou sunt foarte timida si nici n-am ce face cu prietenii nu mai pot sta; nu prea ma pot acomoda cu noii colegi nu stiu ce sa fac? ajutati-ma va rog.

2 răspunsuri:
| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Cred ca cei mai in masura sa te ajute sunt parinti tai, si desi poate ti-e greu sa vorbesti cu ei despre asta, i-ati inima in dinti si deschide discutia asta. Sunt cei mai in masura sa te inteleaga si sa te ajute. Crede-ma ti-o spun din proprie experienta. happy

| Veromi321 a răspuns:

Daca esti timida ai facut o alegere cam negandita tu sau parintii tai. O sa-ti ia ceva timp pana o sa te acomodezi sau poate nu vei putea sa te acomodezi deloc.