| Andreeaa14 a întrebat:

Heii happy Peste o saptamana e ziua mea..si nu prea stiu ce as putea face. Adica. vreau sa fac ceva cu noii mei colegi. Am schimbat scoala..si vreau sa creez prietenii si sa ma integrez printre ei. Nu stiu ce sa fac, ce sa pregatesc. ceva ce sa le placa.Ma ajutati, va rog?big grin :*

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

La multi ani! Poti sa-i chemi la un suc, sau daca e vreme frumoasa sa mergeti in parc, cumperi suc si pahare de plastic si ceva de rontait si va cunoasteti, jucati sticluta, dar nu cu provocari, ci fiecare sa spuna ceva despre el atunci cand ajunge sticla un dreptul lui.(gen imi place sa ma plimb, etc...)sau mai este un joc, trasati o dunga si va pozitionati toti in spatele ei, iar apoi va mutati in functie de anumite criterii, de exemplu in functie de luna de nastere-cine e in ianuarie primul si tot asa(crescator) fara sa depasiti linia. Sau, puteti sa va scrieti numele pe o foaie si sa faceti un rebus cu literele din nume -cuvinte care sa va reprezinte, de exemplu:
ci O colata
tr A ndafir
N ebuna
muzic A --Ma cheama Oana, imi place ciocolata, iubesc trandafirii, sunt nebuna si imi place sa ascult muzica.
P.S. In ce data esti nascuta?

| Andreeaa14 explică (pentru Oana92):

1 oct. si mersii :*

1 răspuns: