| Daria a întrebat:

M-am plictisit de viata meastraight face...cum pot s-o fac mai interesanta? Am destule hobbyuri, dar parca nu-i de ajuns, vreau altceva.Ma puteti ajuta?happy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce ai pierdut? Uită-te în jurul tău!
Ai găsit, ai observat, ai remarcat, ai descoperit?
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| ostea a răspuns:

Privește mai cu atenție în sufletul tău.
Doar tu ști ce este mai bine pentru tine.
Trebuie doar să descoperi...
Succes!

| alexush a răspuns:

Depinde cati ani ai. daca esti o fetita mica de 14-15 ani eu zic ca nu are cum sa ti se ia de viata cand poti sa te distrezi ca doar esti un copil. aaaaa.voi astia de 14 ani nu va mai considerati copii.mda.daca ai 18-19 ani.fa-ti gagic, ia-ti un job.o sa cunosti oameni noi,. sari cu parasuta.ca mie mi-a placut mult si am multi pr de acolo...joaca carti in fiecare seara.da nu macao. whist ca e interesant.sau e greu sa faci astea?! nu stiu cum sunteti mah voi.vi se ia de viata asa repede,...da cand o sa aeti familie de intretinut ce o sa faceti?! eu profit de fiecare clipa din viata mea,, si am aproape 18 ani.nici de bac nu ma stresez.tip,urlu, ma joc cu pr fotbal, mergem cu bicicletele. facem orice toata ziua.bafta.daca te pot ajuta cu ceva imi zici si iti las id meu. daca te ajuta sa vb cu cineva,,

| ceaschi a răspuns:

Si eu eram la fel, de fapt am incercat aproape tot, iesiri pana la 7 de dim, viata de care nu prea eram mandru, dar ma simteam ca si cum nu era nimic interesant, cu toate ca era adrenalina. eu iti zic ca acum sunt in Italia de vreo 5 ani, lucrez la un mic magazin de calc. dar ca sa o fac interesanta, sau mai bine zis ca sa simt ca traiesc. Ma duc cu prietena mea(care lucreaza la un centru de reabilitare mentala si fizica). iti zic daria ca nu am rabdare sa ma duc sa ajut te simti superb te simti folositor te simti iubit e super.iti recomand lucru asta.Tin sa precizez ca ma doare undeva de religie si de tot ce leaga sunt ateu convins si nu o fac pentru ca am frica de dzeu.deci nu vorbesc si fac astea pentru ca imi e frica de ceva.
Dar sunt bolnavi de Alzhaimer (nu stiu daca scrisai bine) care nu isi amintesc nici macar cati ani au, sau in ce an suntem, dar cand te vad se lumineaza la fata, vin mereu dupa tine, iar o inghetata sau o cafea la bar ii face fericiti, sa ajuti o persoana care nu isi mai poate misca mainile, si il simti si il tratezi ca pe un prieten.e ceva de care nu te poti plictisii.

Eu te sfatuiesc sa incerci. daca te vei plictisii. atunci poti sa imi zici ce vrei tu.big grin cyaaa

| alion4ik a răspuns:

Cel mai interesant hobby este jocurile cu mingea s.m.d

| GAV a răspuns:

Eu as zice sa incerci sa combini tot ce iti place si sa iti iasa ceva super sau super nasol.