| drinny_1019 a întrebat:

M-am saturat de propria mea viata, m-am saturat de parintii mei care nu ma apreciaza niciodata, mie greata de viata mea...si vreau sa mor...nu stiu ce sa mai fac pur si simplusadajutorcrying(

Răspuns Câştigător
| Andreea028131 a răspuns:

Dupa multe momente in care m-am simtit si eu asa am ajuns la concluzia ca viata e asa cum ti-o faci. Si eu simteam candva ca nu fac nimic bine si uneori voiam doar sa intru in pamant. Au fost ani intregi cand am avut 10 pe linie si nu am auzit macar un bravo de la parinti. Dar ideea e ca nu trebuie sa te descurjezi. Tu esti sigura care poate face ceva pentru ca viata ta sa nu mai fie asa. Si sa stii ca moartea nu e nici macar ultima solutie. Eu am incercat sa ma multumesc pe mine insami cu rezultatele mele si sa nu astept laude de la altii. Si acum imi e mult mai bine. Sper ca te-am ajutat.

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Mda.1 ) taci dracu din gura cu emoismele astea ca nu impresionezi pe nimeni!
2).bun ma, daca vrei sa te omori n-ai decat... daca esti asa de proasta. atunci drum bun, cale batuta!
3 ).e cumva o moda la adolescenti sa vreti sa va sinucideti, cand va dau fumurii in cap?
si 4 ).da stiu,sunt rautacios,da m-am saturat de prostiile astea!
viata merita traita,indiferent cum o fii ea, buna, grea...
Daca vreti sa va sinucideti de pe acum. nici nu vreau sa stiu cum va fi cand chiar o sa treceti prin ce are viata mai greu...

| Na_Flori_2003 a răspuns (pentru Apache):

Nu doar ca esti rautacios, dar injuri si ca la usa cortului. Nu este nici o moda, nimeni nu alege sa preia aceasta boala si da, Depresia este o boala care se trateaza ori medicamentos ori prin tratamen de psiholog. Asa ca te rog nu te mai lua aiurea de oameni care chiar trec prin niste momente grele. Daca ai ceva bun de zis spune, daca nu, mai bine taci! O zi buna!

Apache
| Apache a răspuns:

@drinny
da.dar sunt rautacios pe buna dreptate...
Hai sa iti si raspund :
Nu e o solutie sa te omori,viata merita traita din simplul fapt ca nu o sa mai ai parte de ea niciodata!
Sunt persoane cu probleme adevarate : handicapuri, morti in familie.etc,care au puterea de a privi si partea plina a paharului! Aceia sunt oameni adevarati.adevarate exemple de urmat!
.NU trebuie sa te astepti sa te laude cineva vreodata. fiindca laudele alea o sa se lase mereu asteptate! asa e lumea.rea!
Iti zic sincer...te inteleg intr-un fel, nici pe mine nu m-a apreciat nimeni cat am fost in generala ...nu le pasa de mine,cand am avut piciorul rupt nu m-a vizitat nimeni.dar asta e, viata trece mai departe!
Iti demonstrezi tie in primul rand ca esti o persoana puternica, daca ai puterea sa treci peste aceste lucruri si sa nu te lasi daramat!
Niciodata in viata nu o sa fii incurajata degeaba.mereu o sa fie persoane care o sa iti vrea raul. mereu o sa fii pe cont propriu si o sa trebuiasca sa lupti pentru ce ai!
dar vezi tu ...asa e viata! Nu se merita sa iesi din ea ca un las. lupta pentru ea, si cu timpul devine frumoasa! las-o de izbeliste si asteapta sa vina totul de la sine..si viata cea frumoasa devine un infern...

| BlackVeil a răspuns:

Du-te la Billutu sa-ti dea un pupic,si-ti trece! O_O
on topic: Cum adica sa te saturi de viata ta? Cica parintii tai nu te apreciaza...Te gandesti ca poate unii copii n-au parinti? Aia cu ce sa se mai planga?
Parintii tai sunt asa pentru binele tau,incearca sa para nemultumiti, doar ca sa dai din tine tot ce este mai bun! (sa stii ca in sufletul lor te apreciaza foarte mult, orice parinte face asa)

| BlackVeil a răspuns:

Nu stiu foarte bine despre ce este vorba,asa ca n-are rost sa mai comentez foarte multe...
Lumea in care traim este foarte dura,trebuie sa-i intelegi si pe ei, poate nu-ti zic cuvintele alea doar ca sa te raneasca, probabil fiind obositi de la munca isi revarsa supararile pe tine!
Incearca sa vorbesti cu ei.winking

| drinny_1019 explică:

Problema e ca nimeni nu ma incurajeaza, adica nu stiu cateodata ma simt prea singura si nu sunt emo pentru apachebatting eyelashespur si simplu nu vreau sa ma omor simt ca vreau putina liniste, si da...esti foarte rautaciosstraight face

| drinny_1019 explică:

Ms mult andreea chiar m-ai ajutat:X

| drinny_1019 explică:

Parinti mei... daca as putea sa va spun tot,ati intelege mai bine adica nu ati crede ca sunt absurda nu numai ca nu ma apreciaza, ma jignesc, spun ca ei nu au bani pentru mine si multe...

| drinny_1019 explică:

Da da billutzulaughing)

| yasana a răspuns:

Hai ma mada nu fi asa incearca sa vb cu parinti tai si o sa vezi ca o sa fie bine discuta cu ei... bafta

| drinny_1019 explică (pentru yasana):

Bafta pe dracu, ca de atunci nu s-a schimbat nimiclaughing

| yasana a răspuns (pentru drinny_1019):

laughing
atunci nu stiu zii asa ma mama ce imi faci u mie aicia pai asa gata vreau si eu o casa o masina sa ma aplaudati si pe mine...

| drinny_1019 explică (pentru yasana):

rolling on the floor)Sa ma ajutati macarrolling on the floor

| yasana a răspuns (pentru drinny_1019):

Bvvvvvvvvvvvvvvvv madyyyyyyyyyyyyyyyyyyy ai luat zeceeeeeeeeeeeeee facem partyyyyyyy

| Simona_Alina_V._1999 a răspuns:

Si eu multe probleme legate de a mei nici pe mine nu ma înțelege nimeni si eu sunt distrusa din cauza lor si încerc in multe feluri sa uit pentru câteva clipe scandalul si certurile pe care mi le țin...eu am 18 stiu sunt majora si as putea sa plec dar nu am curajul si nici nu am unde...pur si simplu nu știu ce sa fac.te înțeleg cel mai bine