| RosieRawrrsChux3 a întrebat:

M`am saturat de toate` certurile` din familie, legate doar de bani si locul de munca crying
DE CE? De ce totul in lume se rezuma la bani?! Tipete, nervi, lacrimi, suferinta, certuri, totul din cauza unor bucati de hartie crying
URASC BANII! As vrea sa nu mai aiba nimeni bani si sa nu mai existe niciun ban pe lume sa vad atunci ce vor face! >_<

Ce ma fac? Cum scap de depresia asta?! Nu pot sa ies afara, nu am cu cine, nu stiu ce sa ma fac! M`am saturat de certurile din familie crying NU mai suport.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu banii sunt in fapt tema disputelor aprinse ci unele neajunsuri, iar in spate sunt si alte chestiuni pe care nu e bine sa le dezbatem pe internet caci nu se cuvine.
Dincolo de aspectele astea, totul se poate minimaliza daca oamenii nu si-ar mai pierde asa usor cumpatul si ar incererca gasirea unor solutii viabile fianciar, iar tu inca la varsta ta inca nu poti face mai nimic ci doar sa anul agravezi lucrurile prin vorbe si fapte.

1 răspuns:
| floryfloryirina a răspuns:

Adevaru e ca bani iti aduc mai mult neplaceri dar, fara ei nu poti sa traesti, ca oriunde te-ai duce ai nevoie da ei. Incearca sa nu te mai dandesti la bani si nu le mai da importanta celor din familia ta asa cum fac si eu. Sau daca esti chiar asa disperata din cauza celor dragi ca te tot streseaza cu bani ai gasi o modalitate in care sa-ti poti castiga bani un pic mai usor dar nu e chiar asa de placur