| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

M-am saturatstraight face sa fiu facuta urata in fiecare zi si sa se minta despre mine ca spuna anumite chestii pe care nu le am spus sa mi se spuna ca sunt proasta si alte chestiistraight face m-am saturat. vreau sa morstraight face nu mai suport ma doare cand mi se spune asa ceva ...toti din scoala se uita ciudat la mine si toti de la mine din clasa ma fac urata si cei de la a 6 ma fac uratastraight face toti. m-am saturat.numele meu este Florentina. sunt prietena cea mai buna ca Biancai nu stiu ce sa fac.simt ca innebunesc daca ii zic mamei.si vine la scoala.va dati seama ca se simte prost ca eu copilu ei sunt facuta in toate felurile.eu ma consider o persoana simpatica.nu frumoasa dar nici urata.imi vine sa mor.ma simt rusinatastraight face

Răspuns Câştigător
| Uncensor a răspuns:

Salut!
Sincer am intalnit un caz asemanator crede-ma si in cazul respectiv era vorba de o adolescenta cu exact aceleasi probleme ca si tine. Tipa respectiva era prea frumoasa si toata lumea se lega de ea fetele o barfeau si o faceau urata, dar ea era de fapt frumoasa si baietii se purtau urat cu ea pentru ca ea ii respingea eu cred ca e la fel si in cazul tau ca tu nu esti de fapt urata tot ce trebuie sa faci in cazul respectiv este sa ignori... stiu ca iti va fi foarte greu la inceput dar daca rezisti o saptamana maxim 2 eu iti garantez ca nu o sa se mai ia nimeni de tine. Sper ca te-a ajutat cu ceva raspunsul meu. Tin sa te incurajez si iti urez mult succes daca o sa incerci sa faci acest lucru!

| PyScHoTeLRoOz explică (pentru Uncensor):

Meritii fundita dar nu stiu ce are de nu merge|:

| Uncensor a răspuns (pentru PyScHoTeLRoOz):

Multumesc dar nu aveam nevoie de fundita eu ti-am raspuns pentru ca am crezut ca te pot ajuta. Adolescenta e o varsta in care foarte multe probleme apar legate de personalitate si chiar m-a atins problema ta...

9 răspunsuri:
| Cherry_3262 a răspuns:

Hei,nu-i asculta.Toata lumea jigneste lumea pentru a fi bagat in seama,sa se creada cel mai tare si toate cele,cand de fapt sunt praf'. oh go on Nu cred ca esti urata, dupa parerea mea nu exista om urat, fiecare are calitatile si defectele lui.Nu baga in seama toate rautatile. happy

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Nu te lasa jignita! Nu fii timida, moale...Nici-o fata nu merita asa ceva, fiecare are fumusetea in felul ei, Nu-ti dorii sa mori ca viata e compusa din lucruri bune si rele.Incearca sa ignori si sa nu te simti de ceea ce zic altii.

| Rose_Ela_1995 a răspuns:

Incearca sa le demonstrezi celorlalti ce suflet mare ai, ca esti o fata buna.

| elynutzu a răspuns:

Wooooow...i-au usor.Prima data raspundele cu aceeasi moneda.Da'le cate un raspuns intelogent sa ii lasi cu gura cascata,sau,pur si simplu,nu-i asculta. Spune-i unui profesor si daca o sa spune cineva ceva,le spuitongueoi bai frate,tu crezi ca eu sunt de fier si n-am sentimente de ma faci urata si in toate felurile? Ai cautat-o cu lumanarea.'Asta as spune eu, daca nu merge cu raspunsulbig grina, mersi la fel.; Seman cu cine ma lauda.

| Uncensor a răspuns:

Nu pot sa iti trimit mesaj privat totusi am sa imi las id-ul meu aici in speranta ca nu vor fi atat de josnici ca sa imi ia altii id-ul Celebrity_Uncensored

| iarina5 a răspuns:

Xo Nu stiu ce sa zic, imagineaza-ti ca esti tu insati si nu-i baga in seama, asa mai fac si eu. : ) Sorry daca rasp. meu nu te ajuta! macar am incercat! : x

| NatureSelf a răspuns (pentru iarina5):

Incearca sa fi putin indiferenta de ce spune lumea, nu-ti vrea binele, pentru tine doar tu contezi.Iar cel care te accepta asa cum esti. E potrivit.