| aniiledha a întrebat:

Hi TPU! deci cum sa incepthinking

parintii iubitului meu au niste prieteni sunt sot si sotie. ei sunt mai tineri au in jur de 25-28 de ani. Iubitul meu a zis ca ea arata bine si cai frumoasa iar cand pr este in preajma ei parca isi schimba comportamentul fata de mine adica nu-mi mai da asa multa atentie, iar au am devenit geloasa si nu o mai suport. ea pentru a produce banii se f**e cu seful ei. eu cred ca si barbatul ei stie. am vorbit de multe ori cu pr meu despre ea si ca nu-mi da atentie mie cand este ea prin preajma iar el mi-a zis ca sunt invidioasa ca este mai frumoasa ca minesad dar nu este adevarat ca eu pe ea nu o consider deloc frumoasa, deci este urata cu dracistraight face dar nu prea suport persoanele care se cred prea speciale si prea idealestraight face:@frustrated.va rog un sfat ca simt ca innebunesc doar cand o vad imi vine sa o dau cu capu de toti peretii...

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Cu acest comportament iti vei pierde iubitul intr-o zi, crede-ma. Stapaneste-te, controleaza-te in modul de a te comporta si mai ales in cel de a te exprima decent. Tinerilor le plac intotdeauna femeile mai "coapte", poate chiar mai"versate", dar gandeste-te ca nu va fi niciodata cu ea. Nu mai fi asa suspicioasa in ceea ce priveste compotamentul lui fata de tine, atunci cand este si "frumoasa'' in preajma lui, niciodata nu vei castiga un baiat-barbat de partea ta descreditand alta femeie, asa cum ai facut tu. Ce treaba ai tu, ce face "frumoasa" cu viata ei, cu seful si barbatul ei? Crezi ca ea este mai speciala dacat tine, nuuuuuu, de loc, tot ca si tine o are, numai ca ea si-a studiat permanent modul de comportare, ca sa para speciala si ideala, pentru a atrage atentia celor din jur. Tu ai atuul tineretii, la 25 de ani, daca inveti ceva bun de la femeile ce te inconjoara, dar fara invidie, vei ajunge, sa intorci si tu privirile junilor si a maturilor pe strada.
Deci, calmeaza-te!
Sper ca nu te-am suparat prea tare.

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic sa o lasi pe ea deoparte ca nu ea e de vina ci prietenul tau care e un mare magar!

'' iar el mi-a zis ca sunt invidioasa ca este mai frumoasa ca mine'' Asta e replica de barbat care te iubeste?

'' iubitul meu a zis ca ea arata bine si cai frumoasa'' Bine, inteleg ca e sincer, dar macar avea bunul simt sa se abtina de la atata ''sinceritate''.

Eu cred ca iubitul tau e atras de ea si ca nu l-ar deranja sa-l ia aia o tura... daca nu l-a luat dejasad.

Lasa-l in plata Domnului ca nu e nici pe departe bun pentru tine!

| cotzo a răspuns:

Nu ea e de vina. el e.

| carmelita_3694 a răspuns:

Ignoras pur si simplu sau daca pr tau este neserios lasa-l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vezi ce pumni in gura ii dadeam daca imi zicea mie ca e alta mai frumoasa ca mine laughing