| Anileda a întrebat:

M-am saturat sa fiu fata aia de bani gata, majoritatea persoanelor pe care le cunosc vin la mine doar cand au o problema, dar cand vreau sa ma ajute imi dau una in fund si papapa, ce pot sa fac sa am si eu prietene adevarate nu doar interesate?

4 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Si eu am aceiasi problema ca si tine. sad De aceea nu stiu cum te-as putea ajuta. sad

| gabryel a răspuns:

Si eu patesc la fel, cand am bani si tigari tovarasii sunt cu mine dar cand nu am nu ma mai cauta niciunul cateva zile dar si eu le fac in necaz si cand vad ca nu ma ajuta, cand imi cer ajutorul nu ii mai ajut nici eu pana nu sunt ajutat de ei.

| Butterfly ^_^ a răspuns:

Incearca sa-ti gasesti alte prietene sau prieteni.
Nu pune tot la suflet! Incearca sa nu le mai acorzi atata atentie.winking
Cat despre 'ajutor'. e bine sa ajuti persoanele care au nevoie de tine. dar cu siguranta ar trebui sa te ajute si ele pe tine!
Stii tu.: 'prietenul la nevoie se cunoaste!'
Incearca sa-ti faci alte prietene. asa cum am zis si mai sus.tongue
Unele care sa nu`ti fie prietene doar cand au nevoie de ajutor.

| ghitza_2903 a răspuns:

Te sfatuiesc sa cunosti alte fete care nu stiu de situatzia ta financiara, dar tu sa nu le spui de acest lucru. Daca esti o persoana pretentzioasa, incearca sa renunti la pretentzii cand esti in preajma lor.