| blablabla17 a întrebat:

M-am saturat sa fiu luat de prost. De exemplu cand trec pe langa un grup de baieti comenteaza sau ceva de genul si pun la suflet, sunt genul de persoana care tace un anumit timp si atunci sunt luat de prost, dar imi ies din fire cand sunt enervat maxim. Nu am dat cu pumnu in nimeni niciodata dar nici mult nu mai am. Uneori simt nevoia sa-mi pun capat zilelor si sa plec de tot... M-am saturat sa imi fie frica sa umblu pe strada cu frica ca s-ar putea sa se ia cineva de mine...

4 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

Incearca sa intri intr-o gasca. Nu golani... doar niste prieteni cu care sa iesi in oras.
Nu mai pune totul la suflet...

| MissADEEL a răspuns:

Ai putea sa inveti sa te intaresti. happy
Esti baiat, trebuie sa inspiri putere, altfel esti luat de prost, precum tu ai spus.
Eu propun sa iei lectii de autoaparare... box, karate si tot ce inseamna lupta in cazul in care vei avea nevoie vreodata sa te aperi. La fel sa mergi la sala, sa fii in forma.
A doua parte ar fi sa te imprietenesti cu cine trebuie. Stiind ca nu esti singur si ca daca vin cinci baieti deodata pe tine sa te provoace, ai la cine sa apelezi.
A treia, nu te baga in conflicte si nu raspunde urat daca vrei pace. Daca stii ca nu te-ai luat niciodata de nimeni si ca nu ai motive sa fii vanat, atunci sansele de a pati asa ceva scad.

| DarK666 a răspuns:

Comenteaza-le inapoi sau uita-te urat la ei incearca totusi sa eviti bataia...e cam nasol si doare sau daca crezi ca ai vreo sansa da tu primul pumn si o sa te stie de frica multa bafta!

| Anonim76322245789998 a răspuns:

Stiu cum e...incearca atunci cand trec pe langa tine si incep sa faca misto de tine sa nu-i bagi in seama, sa mergi mai departe, iar de pe chipul tau sa se inteleaga ca nu iti pasa... oamenii sunt cretini si lovesc in slabiciunile tale... daca ei vad ca pui la suflet vor lovi mereu acolo unde doare...la suflet...dar daca vor vedea ca nu iti mai pasa probabil se vor plictisi si te vor lasa in pace...eu sunt batut/batjocorit/umilit de cand ma stiu, in special la scoala, dar acum am inceput sa ma mai imunizez, sa nu mai fiu asa bleg, sa pun totul la suflet...nu stiu, cred ca cu cat le raspunzi si te iei mai mult cu ei in gura cu atat ii intarati mai mult...chestia asta nu o vad ca pe o solutie...