| Bibixbu a întrebat:

Mi se intampla cateodata sa merg pe strada si sa ma simt foarte prost..nu stiu cum sa ma exprim, ca si cum toata lumea ar avea ceva cu mine :/ Azi de exemplu am trecut pe langa un grup de baieti si cineva a zis "ce urata-i aia" si mi s-a intamplat asta de mai multe ori in aceeasi zi! sad Mentionez ca asta s-a intamplat la liceu. Nu stiu daca e imaginatia mea sau chiar asa a fost...eu ma consider o persoana normala, dar probabil doar asa ma consider eu.Voi ce credeti? E doar imaginatia mea? :/

5 răspunsuri:
| Devilgrim a răspuns:

Nu stiu ce sa zic nu te cunosc sau sa-ti vad vreo imagine cu tine.

Incearca sa te schimbi putin daca crezi ca o sa fie mai bine.

Bafta frate si nu baga in cap ce zic alti dupa mine asa cred (Cine zice la altu cum arata inseamna ca aparit si el si vrea sa se razbune laughing )

| CezarinaLunaria a răspuns:

Nu lasă ca viața ta să depindă de vorbele unor oameni cu o mentalitate sub nivelul mării. Toți suntem speciali și avem ceva care ne diferențiază. Spune în fiecare zi în oglindă: Sunt frumoasă! Mă mândresc cu fizicul și intelectul meu!

| Irina31 a răspuns:

Ce crezi despre tine? Cum te-ai descrie? nu trebuie sa scrii aici ci doar sa iti raspunzi tie - gandurile noastre ne afecteaza si fara sa vrem transmitem un mesaj mai departe... Te sfatuiesc sa te iubesti si sa te apreciezi, sa imbunatatesti vestimentatia ta daca e necesar, tunsoarea sau culoarea parului - sa faci o schimbare care sa te faca sa cresti in ochii tai si sa te vezi mai frumoasa, apoi priveste oamenii in fata cand mergi pe strada si cand e necesar zambeste happy A, si daca te mai intalnesti cu grupul acela de baieti, si mai spun acele cuvinte, intoarce-te si spune-le "Fiecare vede cum e el in interior!" happy

| Lilulilu123 a răspuns:

Nu te lasa afectata de niste vorbe.
Fii tu si nu da curs rautatilor!
Ai incredere in tine kiss

| Swyn a răspuns:

Eu iti recomand sa ai mai multa incredere in tine.Nu te lasa afectat de vorbele unui grup de golanasi, fi tu insati...si vei vedea ca toate vor merge mai bine, pentru ca lumea este rea..nu te lasa doborat de nimic