| preatimid a întrebat:

Sunt Daniel, am 17 ani si sunt foarte timid. Nu prea imi place sa merg singur pe strada, parca se uita lumea ciudat la mine. Prieteni nu prea am, mai mult fete. La scoala, la fel, stau mai mult in clasa. Mi-e frica sa ies asa in lumea, parca toata lumea se uita ciudat la mine si am impresia ca au ceva cu mine. Nu stiu ce sa fac sa scap de aceste ganduri.De exemplu: in seara asta, ma plimbam cu o fata, trecem pe langa un grup de baieti din liceu, toti ma studiau din cap pana in picioare si zambeau asa ironic, si cand trec pe langa ei unul zice: "sarut mana domn parinte". Nu sunt genu de persoana care vreau sa ies in evidenta, mi-ar place sa trec neobservat. mi-ar place sa ies intr-un club. dar din cauza "problemei mele sociale" nu pot, nici nu prea stiu sa dansez. Mi`e greu sa ma integrez intr-un grup nou, ma apropii mai greu de persoanele noi. Nu stiu ce sa mai fac. Astept cateva sfaturi. Daca vreti sa vorbiti cu mine id`ul meu este : baiat. timid93. Multumesc.

1 răspuns:
| toxik a răspuns:

Invinge`ti aceasta teama. incearca sa-i faci pe ceilalti sa te respecte pentru ceea ce esti.