| anonim_4396 a întrebat:

M-am transferat de la un liceu in care nu prea se invata la unu la care se invata prea mult. M-am transferat in a 10 a A mate info bilinv italiana in liceu dante alighery si simt ca doresc sa ma intorc la liceul unde am fost in a 9 a (liceul bilingv decebal), nu m-am obisnuit deloc cu noi colegi sau cu noi profesorii. Toti profesori imi pun intrebari despre lucruri care eu nu le-am facut la liceul celalalt. Imi vine sa imi iau ghiozdanu si sa ma duc inapoi la liceul bilingv decebal, am crezut ca facand acest transfer o sa ajung intr-un liceu mai bun unde sa ma integrez repede, dar pur si simplu nu pot, mi-e prea dor sa ma intorc la liceul bilingv decebal, imi vine sa nu iau examenul de italiana pentru bilingv si sa ma intorc la decebal. Cel putin la decebal mergeam cu o colega si un coleg, aici merg singur si ma simt trist, de intors ma intorc tot singur si la sfarsitul orelor ma simt rau si foarte obosit( terminand la ora 20 mereu, iar la decebal terminam maxim la 18:30 ) iar cand ajung acasa incep sa plang dorind sa ma intorc la decebal. Puteti sa imi dati cateva sfaturi ca sa nu mai simt lipsa celor de la decebal sau nu ma mai simt rau mereu la scoala de parca nu as avea nici un prieten?

2 răspunsuri:
| HeyScandura a răspuns:

Abia a trecut o sapt.stai linistit. eu sunt boboaca la filo si nu cunosc pe nimeni si e aiurea, dar o sa vezi ca o sa fie ok. Si o sa ajungi sa iti cnosti colegii si o sa vezi ca sunt foarte de treaba.eu stiu cativa si iti garantez ca o sa te integrezi.Ai incredere, ok?

| GeorgicaGaming69 a răspuns:

Ce zic ce faci esti ok
A