| AnaGabitza95 a întrebat:

M-am transferat de la un liceu la un alt liceu. si acum imi pare rau. ce -as putea sa fac? crying(

Răspuns Câştigător
| aLdrina a răspuns:

Pai, nu prea mai poti face mare lucru. Nu am inteles, de ce iti pare rau? ca ai renuntat la prietenii/colegii tai, sau ca iti este mai greu aici din cauza profesorilor?
Daca iti este greu din cauza colegilor, pentru ca nu cunosti pe nimeni trebuie sa te linisteesti pentru ca nimic nu este mai interesant si mai simultan pentru o persoana decat un "spatiu nou". Trebuie sa fii deschisa, zambeste prietenos si iesi impreuna cu colegii tai. Asa le arati ca iti doresti ca vrei sa ii cunosti si, daca esti simpatica vei avea succes.
Ei bine, daca e din cauza profesorilor / notelor trebuie sa inveti foarte bine, ca sa vada potentialul tau, pana atunci o sa stea cu achii pe tine, dupa ce o sa te cunoasca si o sa vada ca inveti o sa te lase in pace. Ai grija! deoarece prima parere conteaza; nu`i lasa sa-si faca o parere gresita despre tine, pentru ca vei avea de pierdut.
Dai frunda? love struck